У центрі Барселони збудують п'ятиповерховий дім з дерева: у ньому буде тихо і не жарко Автор: lesya · Опубліковано: 11.03.2015 18:40 · Розділ: Екологія

Людство, схоже, починає розуміти, якої шкоди своєю життєдіяльністю завдає навколишній природі. Саме тому будівництво екологічного житла стає все популярнішим, а технології, покликані використовувати енергію навколишньої природи, все активніше впроваджуються в наше повсякденне життя.

Ось і у Барселоні вирішили приєднатися до новомодної екологічної тенденції, збудувавши багатоповерхівку з дерева.

Дерев’яний дім має з’явитися в районі проспекту Грасіа, в центрі Барселони. Будівництво цього незвичайного помешкання планують завершити вже влітку цього року. Загальна площа помешкання – триста сорок шість метрів квадратних, а всього будівля налічуватиме цілих п’ять поверхів. Як кажуть організатори проекту, будівля стане найвищою дерев’яною спорудою в усій каталонській столиці.

Дерев'яні багатоповерхівки стають все популярнішими в Європі (фото з www.skyscrapercity.com)
Дерев'яні багатоповерхівки стають все популярнішими в Європі (фото з www.skyscrapercity.com)

На утримання об’єкту піде набагато менше електроенергії – у нього навіть є сертифікат категорії А, що передбачає набагато нижчий рівень споживання електрики, ніж у звичайних будинках. Автори проекту кажуть, що це здешевлення мешканці дому відчують, коли доведеться оплачувати комунальні послуги.

Розробкою проекту займається компанія House Habitat. Головною стратегією компанії є розробка будинків, що в майбутньому дозволяють власникам добряче заощадити.

«Завдяки тому, що дерево добре тримає тепло взимку, а влітку прохолоду, сумарні витрати на опалення, гарячу воду та охолодження складуть трохи більше шістдесяти євро на місяць», - пояснює Пере Лінарес, керуючий компанії.

В домі, що з’явиться в центрі Барселони, буде тепло і тихо. Так, дерево не лише забезпечує високий рівень звукоізоляції, але є бар'єром на шляху спеки та холоду. Тож і влітку, і взимку тут встановлюватиметься комфортна для проживання температура. А в процесі будівництва самого дому використовуватимуть перероблену целюлозу та деревно-волокнисті плити.

Повідомляється, що в будинку встановлять аеротермічну систему нагріву води, а також систему оновлення повітря, що дозволить провітрювати дім, не відчиняючи вікон. Будуватимуть дерев’яну багатоповерхівку з фінської сосни.

До речі, у Європі сьогодні мода на будівництво високих будівель з дерева стрімко зростає. На даний час рекордсменом у даному плані вважається дев'ятиповерховий дім Stadthaus, що з'явився в Лондоні сім років тому. Однак на цьому борці за збереження екології не зупиняться: всього через вісім років у Стокгольмі планують звести тридцятичотирьохповерховий хмарочос з дерева.


Інші новини розділу