Археологи занепокоєні долею гробниць фараонів у Долині Царів Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.08.2009 13:11 · Розділ: Культура

Усипальниці фараонів, що знаходяться в Долині Царів на півдні Єгипету, можуть зникнути з лиця землі через 150-500 років, якщо їх не закриють для відвідування, заявив генеральний секретар Вищої ради археології Єгипету, Захі Хаввас.

«Гробницям фараонів, відкритим для відвідування, загрожують серйозні пошкодження, постраждати можуть кольори зображень на стінах. Вологість і цвіль все більше і більше руйнують гробниці через пару, що вивільняється при диханні відвідувачів, а це означає, що через 150-500 років вони взагалі зникнуть з лиця землі », - заявив він.

На даний момент вже прийняті деякі заходи по захисту гробниць, наприклад, встановлено нові системи кондиціонування повітря, обмежено відвідування низки гробниць, а деякі з них і зовсім закриті.

Долина Царів розташована на західному березі Нілу, навпроти міста Фіви (сучасний Луксор). Ця територія з кінця XVIII століття стала центром археологічних і єгиптологічних досліджень, а прославилася на весь світ після відкриття у 1922 році Говардом Картером гробниці Тутанхамона, що виявилася практично неушкодженою. У 1979 році вона була визнана ЮНЕСКО Всесвітньою спадщиною.

Джерело votpusk.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?