Французького кондитера звинуватили у виготовленні расистських тістечок Автор: lesya · Опубліковано: 10.03.2015 10:57 · Розділ: Суспільство

Якась низка нещасть посипалась на голови французьким кондитерам: буквально кілька тижнів тому ми писали про відомого французького пекаря, володаря кількох престижних нагород, якому влада провінції, де він жив і працював, заборонила працювати сім днів на тиждень, і ось зараз знову під звинувачення потрапив француз Яннік Таволар (Yannick Tavolaro), якого, щоправда, звинуватили в дещо іншій справі. Так, кондитера з французького міста Грас звинуватили у створенні расистських тістечок.

У магазині кондитера продавалися кумедні тістечка, виготовлені у формі чоловічого та жіночого тіл. Ці десерти виготовлялися з темного шоколаду, а підписані вони були як «бог» і «богиня». А оскільки шоколад був темний, неважко догадатися, що тістечка зображували чорношкірих.

Це, власне, і обурило членів Ради асоціації чорношкірих у Франції, які звинуватили кухаря у виготовленні тістечок, натхненних колоніальними фантазіями про чорношкірих.

При чому не лише колір «шкіри» образив представників організації, які, до речі, звернулися з відповідною скаргою до мера Граса, попрохавши його вплинути на Таволара. Більше того, члени асоціації пригрозили кондитеру судом, звинувачуючи його в розпалюванні расової ненависті.

Отож, окрім чорного кольору фігурок, незадоволення та лють активістів викликали «гіпертрофовані роти, нагота та підкреслене зображення статевих органів». Не припало їм до душі і те, що тістечка продавалися під назвою «бог» та «богиня», що дуже вже грубо натякає на висміювання африканських релігій.

На завершення голова організації Луї-Жорж Тан додав, що якщо кондитер не припинить продажу тістечок, то рада поскаржиться на нього у відповідні органи. «Свобода слова – це не свобода ненависті. Ми вважаємо, що законів слід дотримуватися», - зазначив він.

Що ж стосується самого кондитера, то він назвав інцидент смішним. Більше того, він виявився міцним горішком, який не дасть собі в кашу плюнути. У відповідь на звинувачення кондитер пообіцяв подати на Раду асоціації чорношкірих у Франції, звинувативши її представників в порушенні закону про захист ділової репутації - якщо організація не припинить «інтелектуальний тероризм».

До речі, в Інтернеті знайшлося чимало тих, хто виступив на підтримку Янніка Таволара. Всього за кілька днів, відколи новина облетіла Інтернет, на підтримку французького кондитера висловилося більше двох тисяч осіб.

Джерело: http://lenta.ru/news/2015/03/05/vkusnosti/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.