"Гладкий" смайлик викликав обурення користувачів Facebook Автор: lesya · Опубліковано: 10.03.2015 23:30 · Розділ: Суспільство

Недавно в соціальній мережі «Фейсбук» з’явилися нові смайлики. Один із них неабияк розлютив користувачів: «гладкий» смайлик викликав обурення тисячі учасників мережі Facebook.

Під петицією проти емоції для статусу в соціальній мережі підписалося більше шістнадцяти тисяч осіб. Вони кажуть, що товстий смайлик є образливим для гладких людей.

Кількість користувачів соціальної мережі Facebook, що підписалися проти смайла, з кожною годиною зростає. Смайлик-емоція, що означає «відчуваю себе товстим», ображає почуття людей з ожирінням, вважають вони.

На даний час під вимогою скасувати образливий смайл підписалося шістнадцять тисяч користувачів. А ініціатором створення петиції стала така собі Кетрін Вейнгартен, яка розповіла, що свого часу теж боролася з проблемою зайвих кілограмів.

Кетрін вважає, що запропонований мережею смайлик, у якого товстенькі рожеві щічки та подвійне підборіддя, принижує і ображає людей, у яких вага перевищує норму. На своїй сторінці у Facebook Кетрін Вейнгартен написала, що бути гладким -це не почуття і не емоція.

«Гадаю, це мало бути кумедним, однак такий статус викликав у мене гнів», - пояснює на своїй сторінці Вейнгартен. «Коли користувачі у своєму статусі пишуть, що «відчувають себе товстими», вони підсміюються над людьми, які вважають, ніби у них зайва вага. При цьому ці ж люди можуть страждати від розладу харчування», - пояснює активістка.

Сьогодні вранці, кажуть користувачі, образливий смайл прибрали зі списку емоцій, що використовуються для статусу у Facebook. Проте адміністрація соціальної мережі не дала ніяких коментарів стосовно неприємної ситуації.

Нагадаємо, що перші смайли в історії Інтернету з’явилися дев’ятнадцятого вересня 1982 року. Вони ідеально доповнили переписку, яка обмежилася кількома короткими фразами. Перші смайлики були банальними до неможливості – щось типу :), але згодом вони обросли деталями, видовим розмаїттям, і, ясна річ, почали виражати набагато більшу кількість емоцій.

До речі, смайлик «:-Q» колись означав пропозицію сходити на перекур. А ще в англомовних країнах використовувались ось такі символи. З їх допомогою зображували дорослих хлопчиків і дівчаток. Втім, з часом емоції користувачів Інтернету ускладнювалися все більше, почали з’являтися нові смайли, а також цілі графічні зображення, тож тепер у користувачів є з чого вибирати. Є навіть спеціальні програми для вставляння смайлів у повідомлення в соціальних мережах. А ще смайли активно використовуються на форумах та в коментарях.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.