Томас Едісон працював над пристроєм для спілкування з мертвими Автор: lesya · Опубліковано: 10.03.2015 20:58 · Розділ: Нові технології

Знаменитий американський винахідник Томас Едісон свого часу працював над створенням дивовижного апарату. Вчений-самоучка вирішив створити пристрій, який би допоміг людству спілкуватися з мешканцями потойбіччя. Як випливає з мемуарів винахідника – у французькому варіанті їх перекладів – Едісон хотів створити так званий «духофон» - пристрій, який би дозволив вести розмови з потойбічним світом.

Томас Едісон став знаменитим на увесь світ завдяки винайденню фонографа. Крім того, саме Едісон створив нову конструкцію традиційної для нас лампи розжарювання.

Однак, як виявилося, вчений активно працював над створенням ще одного апарату – так званого «духофону». Чоловік сподівався, що створений пристрій дозволить йому вільно спілкуватися з померлими. Про свої спроби створити подібний пристрій Едісон написав у своїх записках, присвятивши незакінченому винаходу останню главу. Мемуари знаменитого ученого вийшли в світ уже після його смерті, у 1948 році.

Відзначимо, що мемуари Томаса Едісона вийшли в світ кількома мовами. З якихось причин в англомовних виданнях фінальну главу було вирізано – очевидно, комусь видалося, що оригінальні експерименти ученого озвучувати не варто. Натомість французьке видання 1949 року пропонувало читачам розповідь самого вченого про роботу над унікальним пристроєм. Власне, на основі цих записок Едісона і було створено нове оповідання про винахідника, представлене у Франції кілька днів тому.

В останній главі мемуарів вченого йдеться про те, що наприкінці 1870 року Томас намагався сконструювати свій «духофон». За допомогою свого пристрою він планував посилювати звуковий сигнал створених ним же фонографів (прототипів грамофонів). Власне, ці сигнали й ішли б до мертвих.

Томас Едісон навіть дійшов до того, що уклав договір зі своїм колегою - інженером Вільямом Уолтером Динвідді. Згідно з умовами договору, Той із двох, хто помирав першим, зобов’язувався відправити другові послання з того світу. Хто ж, власне, помер першим, не уточнюється. Зрештою, Едісон так і не завершив свого пристрою, але достеменно відомо тільки те, що знаменитий учений не лише вірив у існування примар, але й вважав їх вельми балакучими створіннями. Він сподівався, що примари обов’язково захочуть порозмовляти з комунікабельним ученим. А спеціальний пристрій, гадав Едісон, допоможе йому почути голос мертвих.

Джерело: http://www.oreanda.ru/other/Tomas_Edison_rabotal_nad_ustroystvom_dlya_obscheniya_s_mertvymi/article8

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.