Смартфони виявилися небезпечнішими за унітази Автор: lesya · Опубліковано: 05.03.2015 17:07 · Розділ: Краса і здоров'я

Іноді складається так, що звичайнісінькі речі, до яких ми звикли і не уявляємо без них комфортного буття, можуть стати причиною серйозних проблем зі здоров'ям. Як з'ясували учені Університету Суррея (Британія), смартфони, що вже стали невід'ємним атрибутом сучасної людини, стали розплідниками різноманітних, в тому числі, і дуже небезпечних бактерій.

В процесі експерименту дослідники створили сприятливе середовище для розвитку та життєдіяльності бактерій, розмістивши декілька десятків мобільних телефонів у чашки Петрі. По закінченні триденного «карантину» вчені дослідили, що корпус смартфона дає притулок такій кількості шкідливих мікроорганізмів, що у 18 разів перевищує поселення бактерій на ручці зливу унітаза в громадському туалеті. Як стверджують британські вчені, у 25% досліджуваних смартфонів рівень бактеріальної забрудненості перевищував допустимий у 10 разів, а один з них став для власника прямою загрозою інфікування.

Однією з найнебезпечніших «мешканок» корпусу смартфона є бактерія золотистий стафілокок, яка, зазвичай, розвивається на слизовій носоглотки і викликає досить широкий діапазон захворювань від легких шкірних інфекцій у вигляді вугрів та висипів до смертельно небезпечних хвороб: пневмонії, менінгіту, остеомієліту, сепсису та ін.

Проникнувши через пошкоджену шкіру бактерія може стимулювати початок серйозних проблем зі здоров'ям власника неохайного смартфона. Таким чином, з 63 мільйонів смартфонів 15 млн. активно використовується британцями і є постійним джерелом загрози здоров'ю. така картина не є винятком з правил, інші країни теж можуть зіткнутися з подібною проблемою, адже корпус смартфона зберігає сліди контактів з різними джерелами інфекції, а продезінфікувати його мало кому спадає на думку.

Проте, смартфон – не єдина побутова річ, яка має високий рівень бактеріальної забрудненості. Найчастіше це речі повсякденного вжитку, в чистоті яких ми не сумніваємося. Наприклад, комп'ютерна клавіатура. Виявляється, бактерій на ній в 200 раз більше, ніж за обідком унітаза. Щоб підтримувати клавіатуру в належній чистоті, її треба протирати спиртовмісною вологою серветкою після кожного використання, віжкодоступні місця можна почистити ватною паличкою, змоченою в дезінфікуючому розчині, а пил і крихти ( хто не любить за компом перехопити парочку бутербродів?) можна видалити феном, що працює в холодному режимі.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.