У Сіетлі ціна на проїзд визначається з урахуванням доходів сім'ї Автор: lesya · Опубліковано: 04.03.2015 21:27 · Розділ: Економіка

В умовах стрімкого підняття цін та долара в Україні виросла і вартість проїзду, а власники маршрутних таксі й надалі вимагають підвищення цін на проїзд у громадському транспорті. Така позиція перевізників викликає незадоволення населення, доходи якого не те що не ростуть, а, навпаки, скорочуються.

Зрозуміти можна і одних, і других, шкода лише, що одного розуміння тут недостатньо. Потрібні дії, спрямовані на врегулювання цін на проїзд у громадському транспорті, особливо у містах, де маршрутки фактично є основним видом транспорту, що здійснює перевезення пасажирів в межах міста.

У даному контексті досить актуальним виглядає рішення, прийняте недавно владою американського Сіетла: тут вартість проїзду вирішили розраховувати, виходячи з доходів сім’ї.

В Сіетлі бідні за проїзд платитимуть менше (фотографію взято з сайту usalife.info)
В Сіетлі бідні за проїзд платитимуть менше (фотографію взято з сайту usalife.info)

Так, цими днями стало відомо, що у Сіетлі ціну на проїзд тепер розраховують з урахуванням доходів сім’ї.

Нову систему оплати за проїзд у громадському транспорті затвердила влада міста, і, згідно з нею, вартість квитка для різних людей буде різною.

Згідно з цією системою, ті сім’ї, доходи яких не дотягують до двохсотвідсоткового мінімального прожиткового рівня, встановленого на федеральному рівні, матимуть велику знижку проїзд. Наприклад, сім’я сім'я з чотирьох чоловік, щорічний дохід якої не дотягує до сорока восьми тисяч доларів, отримає пільги на проїзд і платитиме всього півтора долара за квиток на автобус, приміський поїзд або паром. Ті, чиї доходи перевищують вказану суму, як і раніше, платитимуть три долари за один квиток.


У такого нововведення чимало прихильників. Справа в тому, що серед місцевого населення спостерігається зростання нерівності у доходах. Як результат – бідні сім’ї змушені переїжджати до передмість. Однак і тут вони стикаються з проблемами – вартість проїзду в громадському транспорті є настільки високою, що громадяни з низьким доходом часто навіть не можуть собі дозволити приїхати до місця роботи.

Щоправда, чи діятиме закон на практиці, невідомо. Майже десять років тому схожу поправку до місцевого законодавства прийняли у Сан-Франциско. Тут теж вирішили надавати пільги на проїзд у громадському транспорті людям з низьким рівнем доходів. Однак за десять років знижкою на проїзд користується всього шість відсотків власників пільгових проїзних.

Джерело: http://www.internovosti.ru/text/?id=96378

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.