Британські вчені виявили в Назареті дім Ісуса Христа Автор: lesya · Опубліковано: 04.03.2015 18:04 · Розділ: Релігія

Недавно британські археологи виявили вельми цікаву знахідку – останки хатини, в якій, ймовірно, свого часу жив Ісус Христос. Виявлення давнього помешкання, в якому, як припускають учені, виріс сам Спаситель, стало завершенням складних розкопок, що тривали більше дев’яти років.

Розкопки проводилися групою британських археологів – співробітників університету Редінга. Вони ось уже багато років поспіль проводили дослідження в ізраїльському Назареті, і лише тепер їхні зусилля увінчалися успіхом: скоріше за все, виявлені останки хатини є колишнім помешканням Ісуса Христа.

Щоб повідомити світові про свою знахідку, вчений Кен Дарк написав статтю в журнал Biblical Archeology Review. Тема статті – пошук житла Ісуса та його результати. До статті вчений додав свіжі фотографії, зроблені на місці розкопок, які дійшли до завершення. На фотографіях видно залишки кам'яних стін, висічених прямо всередині вапнякового пагорба. Вчений припускає, що фрагменти знайденої хатини датуються першим століттям нашої ери.

Версію про місце, де знаходиться помешкання батьків Спасителя, вчені висунули ще наприкінці дев’ятнадцятого століття. Але до 2006 року, року, коли почалося дослідження, ніяких наукових підтверджень цієї версії не було.

Але згодом вчені все-таки виявили ці докази, перечитавши письмові згадки, залишені візантійцями та хрестоносцями. З них випливало, що Христос, швидше за все, виріс саме в тому місці, де в наші дні і проводилося дослідження.

Через деякий час після того, як сім’я Ісуса Христа покинула Назарет, на місці їх передбачуваного будинку було зведено храм, а навколо облаштували кладовище.

Розкопки ще триватимуть
Розкопки ще триватимуть

Втім, вченим ще належить провести чимало досліджень, щоб підтвердити чи спростувати свої припущення. А для цього знадобиться чимало часу і коштів, тому робота вчених ще не закінчена, пояснює Кен Дарк.

Пошуки дому проводилися з опорою на дані, записані ірландським абатом Адамнаном зі слів франкського єпископа Аркульфа, який чимало часу провів на Святій Землі. У стародавньому тексті згадуються особливі прикмети для пошуку будинку. Кажуть, ніби розташований він під великою візантійською церквою, по його боках є дві могили, а неподалік знаходиться церква Благовіщення.

Опираючись на ці дані, вчені й вибрали місце для розкопок – територію жіночого монастиря сестер Назарета, місце розташування якого відповідало описам і карті.

Дім родини Спасителя був вельми скромним
Дім родини Спасителя був вельми скромним

Під час розкопок вчені і виявили дві гробниці, а між ними залишки кам’яного дому, датованого першим століттям. Висічений дім прямо з вапнякової скелі – євреї вірили, що вапняк не може бути нечистим.

Джерело: news_id_75821.html

Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.