Людське тіло випромінює видиме світло Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.08.2009 10:04 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені виявили «дивний» феномен: людському тілу властиве випромінювання не тільки в інфрачервоному, але й у видимому діапазоні - просто дуже слабке. Припускають, що це світло є побічним продуктом деяких біохімічних реакцій за участю вільних радикалів.

Докладніше вивчити цей феномен вирішили японські вчені на чолі з Масакі Кобаяші (Masaki Kobayashi). З цією метою вони застосували камери, здатні фіксувати навіть окремі фотони. В ролі піддослідних виступили п'ять чоловіків-добровольців, трохи старших 20 років, яких роздягали до пояса і, в повній темряві, поміщали перед камерою на 20 хвилин. Дослід повторювали кожні 3 години, починаючи з 10 ранку і до 10 вечора, протягом 3 днів.

Виявилося, що випромінювання наростає і знову спадає протягом дня. Мінімальної інтенсивності воно досягає о 10 ранку, а максимальної - близько 16-ї, після чого знову знижується. Судячи з усього, світіння, будучи результатом біохімічних реакцій, пов'язане з «внутрішнім годинником» організму, тобто, з циклічними добовими змінами його метаболічної активності.

Фото взято з сайту amazingworld.ru
Фото взято з сайту amazingworld.ru

Цікаво також, більш засмаглі частини тіла людини, випромінюють більше світла. Вчені вважають, що це пов'язано з накопиченням пігменту меланіну, який у своїй хімічній структурі містить, здатний до флуоресценції, компонент.

Науковці сподіваються, що їх дослідження в підсумку знайде і реальне застосування. Зокрема, можна встановити залежність світіння від стану здоров'я і взаємозв'язок між його характером та можливими захворюваннями. Тоді такі чутливі камери стануть чудовим інструментом діагностики - і абсолютно нешкідливим.

Джерело amazingworld.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.