Рейтинг найбільш нещасних країн світу очолила Венесуела Автор: lesya · Опубліковано: 03.03.2015 12:39 · Розділ: Економіка

Світова економічна криза добряче попсувала нерви урядам багатьох країн. І наша держава не стала винятком, тим паче, що до кризи в економіці додалися ще й воєнні дії на сході України. В результаті Україна втрапила до сумного рейтингу країн з найбільш нещасною економікою в цілому світі. При чому посіла вона у цьому списку далеко не останнє місце…

Втім, першість у рейтингу найбільш «хворих» держав в плані економіки посіла Венесуела. Її показник «захворюваності» становить цілих вісімдесят одиниць. Далі в рейтингу розташувалися Аргентина, ПАР, Україна та Греція, а всього таких держав, у яких найважче жити та працювати, назбиралося п’ятнадцять.

Фото з сайту www.advplus.com.ua
Фото з сайту www.advplus.com.ua

Для визначення рівня «нещасності» експерти взяли просту формулу, що враховує рівень безробіття та зміну індексу споживчих цін.

В Україні цей індекс складає двадцять сім одиниць. Головною причиною економічного спаду, як і слід було очікувати, стала війна з терористами, підтримуваними Росією. В результаті воєнних дій рівень безробіття в країні стрімко зріс, як і виросли ціни, при цьому доходи населення в цілому значно знизилися.

Прогнози експертів для нашої держави не дуже втішні. За цей рік, як очікують вони, рівень безробіття виросте ще більше – з 8,9% станом на сьогоднішній день до 9,5% до кінця поточного року.

В грудні минулого року інфляція склала 24,9%, а за 2015 рік вона триматиметься на рівні на рівні 17,5%. ВВП на душу населення на цей рік прогнозується на рівні 8494 доларів, тоді як середній показник «найбільш хворих» держав утримується на рівні 31 079 доларів на душу населення.

Та якщо врахувати економічну ситуацію в інших країнах, то Україні вдалося опуститися з другого на четверте місце. Куди гірше справи йдуть у Венесуелі, ПАР та Аргентині.

Так, у Венесуелі інфляція сягнула рівня у 78,9%, а це в чотири рази більше, ніж в Україні. Крім того, в країні спостерігається гостра нестача товарів першої необхідності – такою мірою, що уряди сусідніх країн - Тринідаду і Тобаго - запропонували Венесуелі організувати поставки дефіцитного туалетного паперу в обмін на нафту.

Даний рейтинг складався спеціалістами агентства Bloomberg. У цьому списку Греція зайняла п'яте місце, Іспанія опинилася на шостому, а Португалія – на десятому. Далі розташувалася Італія, тоді як Ірландія список найбільш нещасних країн в цьому році покинула.

Схожі індекси складаються у США з 70-х років минулого століття. Вважається, що якщо показник злиднів перевищує двадцять, населення країни може вдатися до крайніх заходів і насильницьких дій.

Джерело: http://www.newsru.com/finance/03mar2015/2015miseryindex.html

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.