Італійського виробника одягу звинуватили в сексизмі через інструкцію Автор: lesya · Опубліковано: 24.02.2015 23:42 · Розділ: Суспільство

У наш час, коли жінки активно борються за свої права, навіть невинне, здавалося б, висловлювання чи необережний жарт може стати причиною цілої купи неприємностей. Особливо, якщо ви людина публічна і завжди перебуваєте в усіх на виду.

Недавно звинувачення у сексизмі посипалися на голову італійського виробника одягу Shoeshine. Причиною звинувачень стала інструкція з догляду за однією з речей, випущених брендом.

Інформація та вказівки, що містилися на етикетці для одягу, неабияк вразили та розлютили активних борців за рівноправ’я статей. В невинному і жартівливому, здавалося б, повідомленні вони угледіли явний вияв сексизму.

Інструкція на етикетці містила правила догляду за кардиганом. Одне з правил наголошувало: «Віддайте [прати] його своїй мамі - це її робота». Власне, це зауваження і стало причиною скандалу та звинувачень, що посипалися на адресу італійського бренду трохи пізніше.

Помітила це несправедливе зауваження Федеріка Маззоні (Federica Mazzoni), співробітниця Законодавчих зборів регіону Емілія-Романья, яка й займається питаннями рівності статей. Фотографію цієї кричущої інструкції вона негайно ж розмістила на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook. Зрозуміла річ, разом з передісторією та коментарями.

Федеріка розповіла, що купила кардиган своєму синові. Але прочитавши рекомендації з догляду за річчю, Маззоні була прикро вражена та обурена. «Прання - це не обов'язок матері, батьки теж здатні виконувати цю просту роботу», - написала розлючена Маззоні на своїй сторінці в мережі.

Ще активістка написала, що вже встигла поскаржитися на виробника в Законодавчі збори регіону, та поки що відповіді так і не отримала. Італійський бренд від коментарів відмовився, а кардиган і далі можн придбати в магазинах Shoeshine.

Місцеві газети опублікували інформацію про не вельми коректну інструкцію, але ніякої відповіді від виробника поки що не отримали.

Відзначимо, що сексизм – це ідеологія,в основі якої лежить стереотипна модель гендерних ролей, згідно з якою жінки дискримінуються чоловіками.

Як бачимо, закони сучасного суспільства є досить-таки суперечливими. З одного боку, в розвинених країнах пропагують свободу слова та думки, з іншого ж, попри такі заклики, ти маєш бути дуже обережним у своїх висловлюваннях, щоб тебе, бува, не звинуватили ні в сексизмі, ні в расизмі, ні в антисемізмі, чи, чого доброго, в закликах до дискримінації геїв та релігійних меншин.

Джерело: http://gigamir.net/money/economics/pub1531169

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.