Експерти розповіли про наукові дослідження "Оскара" Автор: lesya · Опубліковано: 24.02.2015 14:12 · Розділ: Кіно

Популярна кінопремія «Оскар» є однією з найбільш омріяних нагород практично всіх голлівудських зірок. І не дивно: «Оскар» відкриває шлях у світ кіно, дозволяючи шалено швидким темпом збудувати кар’єру. Та часом буває так, що навіть знамениті зірки, лауреати інших престижних премій, так і не отримують омріяної нагороди. Чому так відбувається, вирішили з’ясувати дослідники, що з нагоди вісімдесят сьомої церемонії вручення «Оскара» представили громадськості результати кількох наукових досліджень, присвячених премії.

Огляд результатів наукових робіт проводили співробітники компанії Thomson Reuters. До уваги бралися дослідження, проведені в останні п’ятнадцять років.

Оскар - найпрестижніша кінонагорода (фото з сайту www.5.ua)
Оскар - найпрестижніша кінонагорода (фото з сайту www.5.ua)


У своїх дослідженнях вчені відстежували частку номінантів та переможців «Оскара» протягом багатьох десятиліть, а це дало чимало цікавої та цінної інформації для розуміння психологічних, культурних та економічних процесів цивілізованого світу.

За основу останнього дослідження було взято більше двох сотень робіт, і про десять з них, що виявилися найбільш цитованими, розповіли співробітники Thomson Reuters в прес-релізі компанії.

Найбільш відомою науковою статтею про престижну кінонагороду виявилися стаття Дональда Редельмайера (Donald Redelmeier) та Шелдона Сінгха (Sheldon Singh). Її в 2001 році опублікував журнал «Annals of Internal Medicine».

Вченим вдалося з’ясувати, що ті актори та актриси, яким вдалося отримати «Оскара», в середньому живуть майже на чотири роки довше, ніж решта, які нагороди так і не удостоїлися. В рамках свого дослідження вчені зіставили дані про майже вісім сотень осіб – номінантів та лауреатів «Оскара» - з контрольною групою, до складу якої увійшло майже дев’ять сотень акторів, які знялися в тих самих фільмах, що й номінанти, але на премію не висувалися.

Отримані дані дозолили вченим твердити, що соціальний успіх, вираженням якого в даному випадку й була статуетка «Оскар», несе неабияку користь для здоров’я.

Але в 2006-му році журналісти вирішили спростувати це твердження. Вони пояснили, що автори дослідження в роботі допустили кілька статистичних помилок, особливо у розрахунках тривалості життя, отож в цілому тривалість життя «оскароносних» акторів у порівнянні з «неоскароносними» зійшла до одного року різниці на користь перших. А це, як кажуть вони, та величина, яку доцільно зараховувати до статичної похибки.

Економісти, провівши низку досліджень, підтвердили той очевидний факт, що «Оскар» призводить до зростання касових зборів картин. Авторитетність вибору членів кіноакадемії – це також було доведено наукою – стає гарантом того, що картина, відзначена ними, буде успішною.

Джерело: http://aprpress.com/culture/12623-predstavleny-glavnye-nauchnye-issledovaniya-na-temu-oskara

Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.