Спорт: краса чи потворство? Автор: kseniya_www · Опубліковано: 23.02.2015 23:09 · Розділ: Спорт

Кожен з нас так чи інакше знаходиться під впливом різноманітних міфів чи омани, і навіть найбільш продвинуті представники людства стверджують, що заняття кінним спортом сприяє викривленню ніг, а теніс провокує болі у спині, підвищує ризик отримати вивих. Деякі стверджують, що після занять плаванням через певний час зіпсується фігура.

Дійсно, одностороннє навантаження на спину та робочу руку може спровокувати небажані наслідки для організму, однак, це може статися лише у випадку надмірного навантаження при занятті тенісом. Водночас заняття на корті розвивають гнучкість тіла, чудово тренують м’язи пресу, ніг, плечового поясу, підвищують життєвий тонус.


Не варто віддавати перевагу заняттям тенісом людям, які страждають від сколіозу, міопії та плоскостопості. Нехай краще система упражнений формирования фигуры буде більш ощадною.

Під час плавання покращується метаболізм та кровообіг, відбувається стимулювання дихання, у черевній порожнині звільняється кровоток, також це стосується і нижніх кінцівок (своєрідна профілактика варикозу), підвищується стійкість організму до респіраторних інфекцій. Варто зазначити, що після плавання покращується сон, підвищується апетит, організм стає більш стійким, проходить втома та розвивається гнучкість тіла. Якщо водні процедури є систематичними, тоді відбувається коригування сколіозу, остеохондрозу, кіфозу, артрозу, лордозу, плоскостопості тощо. Одним словом, плавання – це чудова нагода розвинути та укріпити мускулатуру, зв’язковий апарат, сформувати правильну осанку.

Однак, не варто зараховувати плавання до панацеї від усіх захворювань. Звичайно, водні процедури володіють і негативними сторонами. Наприклад, плавання може спровокувати хронічний риніт. Але, безумовно, такий вид спорту володіє набагато більшим набором позитивних характеристик у порівнянні з негативними.


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.