Швейцарський банк зливає дані клієнтів Автор: kseniya_www · Опубліковано: 23.02.2015 23:08 · Розділ: Економіка

«Злив» даних спровокував найбільш гучний скандал за всю історію у системі міжнародних фінансів. Банку HSBC пред’явили звинувачення у тому, що його працівники допомагали шахраям, злочинним і терористичним угрупуванням, а також проводили банківські операції з відмивання грошових коштів, яка загалом становила 120 мільярдів доларів США.

Розголосу скандал набрав завдячуючи роботі Swissleaks, яка включає в себе 40 журналістів з таких відомих європейських ЗМІ, як Tages Anzeiger, Der Bund, SonntagsZeitung, а також Le Temps, L’Hebdo.


До 2006 року у даному банку був відкритий рахунок у бізнесмена з Саудівської Аравії, який фінансував самого Усаму бін Ладена. Безумовно, проценты по депозитам ішли не на корисну справу.

Також у цьому банку було відкрито рахунок для злочинного угрупування, яке спеціалізувалось на поставках до США метамфетаміну, а також для наркодилера, який на сьогоднішній день відбуває покарання у в’язниці за транспортування більше тони кокаїну. С вересня минулого року члени угрупування підтримували зв’язок із бувшим мережевим адміністратором банку на ім’я Нерве Фальсіані, який із Женеви утік до Франції.

Говориться про те, що стався найбільший за всю історію злив банківських даних. Було опубліковано подробиці біля 30 тисяч різних рахунків, на яких в сукупності знаходилось близько 120 мільярдів американських доларів.

Керівництво Франції передало дані про рахунки владі тих країн, чиї громадяни ухилялись від сплати податків, використовуючи швейцарські транзакції. Також у банку були відкриті рахунки для політиків, які підозрюються у корупції, серед яких представники Великої Британії, Росії, а також певних африканських країн.

Банк, у відповідь на скандал, поширив заяву про те, що практики даного роду перестали використовуватись із 2007 року.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.