Цікаві факти про квітучі рослини Автор: kseniya_www · Опубліковано: 23.02.2015 22:56 · Розділ: Цікаві факти

Здатність орієнтування квітів у часі була використана ще Карлом Ліннеєм. У 1720 році ним було створено перший у світі квітковий годинник, який був розміщений у шведському місті Упсала. Цей фантастичний годинник був розбитий на декілька секторів, кожний з яких містив квіти певного виду. Специфікою такого висадження була здатність рослин розкривати свої квіточки у визначені години доби. Годинник такого взірця давав можливість визначати час доволі точно – похибка становила до півгодини. Однак, такого плану годинник міг працювати лише у сонячні дні, так як заказать цветы у похмурі дні немає сенсу – віночки не будуть розкриватися.


Також про квіти є ще дещо цікавеньке. До прикладу, квітка являється напрочуд мультифункціональною рослиною, яка не лише може милувати око, але й принести значну користь власникам. До речі, за допомогою деяких видів квітів можна виявити родовища із вмістом корисних копалин: на грунті, збагаченому вапном, добре ростиме адоніс, а місцезнаходження росту фіалок вказує на підвищений вміст у грунті цинку. За допомогою місця розташування сон-трави можна визначити залягання кобальту та нікелю. Декілька років тому науковцям вдалось обгрунтувати зв’язок певних сортів рослин із родовищами деяких видів корисних копалин. До прикладу, австрійські та китайські науковці змогли відкрити чималі поклади залізної руди завдяки рослинам, які переважно ростуть на грунті із високим вмістом міді. Таким чином, в Америці вдалося відкрити декілька родовищ із покладами срібла.

Квітучі рослини можуть принести користь також і садівникам: висаджуючи овочі у відкритий грунт, їх можна захистити від шкідників за допомогою чорнобривців, а також гвоздики та календули. Аби шкідливі комахи не поїдали кімнатні рослини, варто зосередити увагу на висадженні герані. Також доволі цікавим є те, що волошки та ромашки у невеликій кількості можуть бути корисними для жита та пшениці.


Інші новини розділу