Протезування зубів: необхідність чи забаганка заможніх? Автор: kseniya_www · Опубліковано: 23.02.2015 22:55 · Розділ: Цікаві факти

Коли відбувається втрата передніх зубів, то всім стає очевидною наявність косметичного дефекту, порушується дикція, а також проявляються труднощі в момент відкушування їжі. У даному випадку не кожен замислюється над тим, що з даною проблемою потрібно щось негайно робити. Коли ж це стосується вже кутніх зубів, тоді здебільшого пацієнт взагалі не звертає увагу на дану проблему, хоча протезирование зубов, цены на цю послугу не являються надмірно високими, вважається необхідністю для порятунку решти представників зубного ряду. Взагалі, лікування зубів являється однією з ознак ступеня відповідальності за власне здоров’я, тому що вчасне втручання дантиста дає змогу запобігти чималим ускладненням.


Коли втрачається один зуб, то проявляється медіальне зрушення зубів – вони нахиляються у бік дефекту. В ротовій порожнині спостерігається зміна горбково-фіссурної взаємодії між зубами-антагоністами, з’являється суперконтакт. Суперконтакти являють собою передчасний контакт зубів у процесі розжовування їжі. Це стосується як робочої, так і балансуючої поверхні. Одним словом, у процесі жування їжі з правого боку спостерігається змикання зубів на горбках лівого боку за відсутності харчової грудки при одночасному зміщенні щелепи у правий бік. В процесі наростання жувального навантаження зуби починають змикатися на робочій поверхні. Отже, явним є надмірне навантаження на зуби-антагоністи, в ділянці яких сформований суперконтакт.

Варто зазначити, що при втраті лише одного зуба проявляється феномен Попова-Годона, тобто, зуб-антагоніст починає висуватися в утворену порожнечу. Через це формується оклюзійна сходинка, а також може спостерігатись блок нижньої щелепи у момент прояву бічних жувальних рухів. Таким чином, протезування є просто необхідним для попередження негативних наслідків.


Інші новини розділу