Вчені піддають сумніву безпеку лазерної корекції зору Автор: kseniya_www · Опубліковано: 22.02.2015 12:13 · Розділ: Медицина

Як виявилося, така складна хірургічна операція, як лазерна корекція, часто є шкідливою для очей.


Вважається, що лазерна корекція запобігає погіршенню зору, а також позбавляє багатьох людей від необхідності носити окуляри або контактні лінзи.

Але нещодавно представники наукового світу в США висловили занепокоєння з приводу небезпеки такого хірургічного втручання.

Що ж таке лазерна корекція зору і чи є можливість виправити зір за допомогою альтернативних методів?
Лазерна корекція зору – це хірургічна операція, під час якої за допомогою спеціального лазера змінюється форма рогівки ока. На перший погляд здається, що ця операція досить проста. До того ж, багатьох клієнтів приваблює те, що сама процедура проходить досить швидко і безболісно. А вже через невеликий проміжок часу можна повернутися до звичного ритму життя.
Спеціально створена комісія в США, яка здійснює контроль за продуктами харчування та якістю ліків, а також відповідає за наслідки лазерної корекції зору, провела ряд опитувань та досліджень.
В результаті цього, були зроблені наступні висновки. «Лазерная коррекция зрения» має і ряд побічних наслідків, про які лікарі часто не попереджують своїх пацієнтів. Дослідники говорять, що ця інформація була відома вже досить давно. Про це свідчать деякі записи відомих хірургів. Проблема в тому, що лікарі ще не знають, як вирішити таку проблему.

Багатьом людям така операція завдала непоправної шкоди. На підставі їхніх звітів проводяться відповідні розслідування. На думку експертів, більшість післяопераційних проблем виникає внаслідок того, що виробники медичного обладнання для таких операцій не дотримуються відповідних стандартів. Тому комісія вимагає запроваджувати жорстокі санкції до таких недобросовісних виробників.
Фахівці рекомендують всім, хто планує зробити лазерну корекцію зору дуже відповідально підходити до цієї справи. Пацієнт повинен знати про всі можливі наслідки, які можуть статися після такого хірургічного втручання. Необхідно враховувати те, що даний метод підходить не всім. Наприклад, операція протипоказана особам, що не досягли 18-ти річного віку, а також тим, кому вже виповнилось 45 років. В результаті такої процедури може виникнути короткозорість. Також операція протипоказана вагітним жінкам і жінкам в період лактації. Не рекомендовано проводити лазерну корекцію зору при глаукомі, катаракті та виражених дефектах рогівки.
Незважаючи на те, що лазерна корекція зору є досить ефективним методом лікування, необхідно розуміти, що він направлений на виправлення наслідку, а не на лікування самої причини.


Інші новини розділу