Спортивний бандаж - призначення, види Автор: kseniya_www · Опубліковано: 22.02.2015 12:07 · Розділ: Спорт

Для того щоб процес відновлення після спортивної травми був більш легким і коротким, використовується бандаж.

Лікарі використовують бандажи в випадках, коли травмовані суглоби, зв’язки або м’язи (наприклад пальці, зап’ястки, коліна та ін.). Спортивний бандаж використовується для попередження травмування і для скорочення часу реабілітації.
Найбільш поширеним видом бандажу являється еластичний бинт. Еластичні бинти – це гнучкі, але міцні ткані матеріали, які використовуються для зменшення больового відчуття і протистояння утворенню набряків, особливо на кісточках та зап’ястках. Цей бандаж може використовуватись багаторазово. Для фіксації бинта на ушкодженому суглобі використовується спортивний тейп.

Спортивний тейп також є одним з типів бандажів. Тейпи часто використовуються спортсменами для того щоб зафіксувати вивихнуті кісточки. Якщо у спортсмена уже були травми, вивихи, розтяги, він проводить тейпування ушкоджених областей перед тренуванням, або участю в змаганні. Найбільш популярне тейпування в травмонебезпечних видах спорту – футболі, баскетболі, плаванні, а також у силовому спорті.

Як альтернатива тейпуванню використовується спортивний бандаж різних ділянок тіла (кісточок, колін, зап’ястків), оскільки він допомагає зекономити час спортсмена, замінивши процес тейпування простим надяганням бандажу на ушкоджене місце. Допоміжну стабілізацію в бандажі забезпечує пластина з металу або пластику. Існують як полегшені, так і посилені спортивні бандажі. Останніми найчастіше користуються спортсмени, ризик яких отримати травму дуже високий.

Бандаж зап’ястя підтримує суглоб і протистоїть його руху. Якщо травмований голеностоп чи кісточки, використовують спортивний бандаж для голено стопу, конструкція яких забезпечує максимальний рівень стабілізації вказаного суглобу без зменшення його рухливості.

При травмах колінного суглобу користуються спортивним колінним бандажем. Колінні бандажі посилять та підтримають травмований колінний суглоб. Коліно є шарнірним суглобом, тому, для забезпечення згинання і розгинання коліна бандаж складається з двох частин, що забезпечує максимальний рівень підтримки колінному суглобові, не зменшуючи його рухливість.

Функціональний колінний бандаж використовується після розриву зв’язок або травм колінних чашечок для часткової іммобілізації суглоба.

Профілактичний колінний бандаж створений для профілактики спортивних травм, хоча, на думку експертів, використовувати їх необхідно обережно. Вони рахують, що деякі види спортивних бандажів взагалі можуть призвести до травм суглобів а не захистити їх.


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.