Nissan випустить автомобіль, що світиться у темряві Автор: lesya · Опубліковано: 18.02.2015 18:40 · Розділ: Авто-мото

Цікаве рішення вже в недалекому майбутньому запропонує автолюбителям компанія Nissan – автовиробник має намір пофарбувати електромобілі Leaf, що виходять серійно, люмінісцентними фарбами, що світитимуться в темряві. В результаті навіть в найтемніший час доби вас буде видно на дорозі.

За словами розробників, нове покриття для автомобіля накопичуватиме світло протягом світлого періоду доби. Вночі ж накопичена сонячна енергія випромінюватиметься у вигляді світла. У Nissan кажуть, що одного такого «заряду» вистачить на десять годин ненав’язливого світіння.

При цьому нове лакофарбове покриття буде досить витривалим: його середній термін експлуатації перевищує середню тривалість «життя» самого авто.

Так, японці вирішили «присвітити» власникам та іншим учасникам дорожнього руху. Як уже зазначалося вище, нове люмінесцентне покриття накопичуватиме енергію від ультрафіолету, згодом випромінюючи її протягом восьми-десяти годин. Середній термін служби нових фарб – двадцять п’ять років.

Розробник нового лакофарбового покриття – британський учений Хеміш Скотт. При цьому фарби було створено спеціально на замовлення "Ніссана".

За словами британського ученого, фарбу йому вдалося створити завдяки унікальному поєднанню органічних матеріалів, які, до речі, не несуть абсолютно ніякої шкоди ані людям, ані довкіллю.

Основним елементом люмінісцентного покриття є сполука алюмінат стронцію. Вона є надзвичайно стійкою до впливу води та різних видів випромінювання, і в той час інертною по до інших сполук. Ця сполука є твердою, і для неї характерні яскраві барви.

За словами представників автоконцерну Nissan, Leaf – це длеко не перший автомобіль, що світитиметься вночі. Однак це буде перша машина з люмінесцентним покриттям, що надійде в серійне виробництво. На даний час люмінісцентні фарби використовувалися тільки тюнінговими компаніями. До того ж автомобіль цікавий ще й тим, що це – електрокар.

Щоправда, коли на ринок вийде автомобіль, що світиться, у компанії не уточнили, як і не повідомили автомобілістів, чи буде спеціальне покриття базовою, чи додатковою опцією.

Нове авто має надійти у масове виробництво під назвою Nissan Glow in the dark car.

У даному контексті відзначимо, що модель Nissan Leaf продається з 2010 року. Автомобіль має досить потужний електричний агрегат, що рівняється 109 к.с., а проїхати без підзарядки він може відстань в сто дев’яносто дев’ять кілометрів.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.