Особливе звучання скрипок Страдіварі зумовлене помилкою при виробництві Автор: lesya · Опубліковано: 18.02.2015 09:08 · Розділ: Наука

Іноді помилка, допущена випадково, може стати великим відкриттям. Так, в результаті помилки було відкрито Америку і винайдено безліч необхідних людству речей. А тепер вчені з’ясували, що й унікальне звучання скрипок Страдіварі було зумовлене помилкою при виробництві.

Несподіване відкриття було зроблене вченими з Массачусетського технологічного інституту. Вони довели, що особливий «потужний» звук скрипок, виготовлених Антоніо Страдіварі, був викликаний помилкою, допущеною в ході виготовлення цих інструментів.

За даними The Daily Mail, в ході дослідження вченим вдалося з’ясувати, що незвичайне глибоке звучання скрипок знаменитого на увесь світ майстра з виготовлення музичних інструментів, італійця Страдіварі, викликане F-подібними отворами - ефами.

Провівши ретельний аналіз багатьох інших інструментів, виготовлених Страдіварі, експерти дійшли висновку, що цю форму було відтворено помилково.

За словами одного з дослідників, Ніколаса Макриса, коли ви ріжете тонке дерево, то не можете уникнути недосконалості.

Власне, форма отворів скрипок Страдіварі відхилялася від традиційної для того часу – сімнадцятого-вісімнадцятого століть - на цілих два відсотки, але цій помилці судилося стати еволюцією.

Нагадаємо, що скрипки, виготовлені Антоніо Страдіварі дуже високо цінуються в цілому світі. Приміром, у листопаді минулого року злочинця, що вкрав скрипку вартістю в п’ять мільйонів доларів, засудили до семи років в'язниці.

До наших днів дійшло близько сімсот двадцяти скрипок, виготовлених талановитим майстром Антоніо Страдіварі.

Для інструментів італійця характерні написи латинською: Antonius Stradivarius Cremonensis Faciebat Anno. Після 1730-го року кілька своїх інструментів він підписував по-іншому - Sotto la Desciplina d'Antonio Stradivari F. in Cremona. Дослідники припускають, що останні вже належали рукам його синів Франческо і Омобоно.

Втім, чи вдалося вченим розгадати секрет унікальності майстра, чи це чергова голосна заява, невідомо. Адже вже багато років поспіль майстри з усього світу намагаються відтворити унікальні за звучанням інструменти, та безрезультатно. Подейкують, ніби скрипки були виготовлені з унікальної деревини, якої сьогодні в природі вже не існує. В результаті сильного похолодання на території Європи структура деревних порід назавжди змінилася, тож тепер виготовити аналог легендарної скрипки не видається можливим.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.