Інтрига Леонардо посварила істориків Автор: lesya · Опубліковано: 17.02.2015 23:51 · Розділ: Культура

Таємничий і загадковий Леонардо да Вінчі залишив нащадкам чималий творчий та науковий спадок. Але спадок не простий, а зашифрований.

Справді, чимало досліджень та здобутків да Вінчі доводиться роками розгадувати. Недавно він знову підкинув інформацію для роздумів науковцям та мистецтвознавцям.

Суперечки розгорілися стосовно авторства портрету Ізабелли д'Есте. Точніше, авторство роботи сумніву не піддають, але ось з’ясувати належить, чи картина, яка потрапила до рук дослідників, є, власне, портретом, чи просто підробкою. Розібратися з цим вирішив журналіст Джузеппе Капорале, кореспондент газети La Repubblica.

Полотно кількома днями раніше було виявлене карабінерами з підрозділу культурної спадщини. В одному зі сховищ швейцарського банку було виявлено полотно, вже підготовлене до продажу.

Покупцем мав стати один британський трастовий фонд, а викласти за полотно слід було сто двадцять мільйонів євро.

За словами кореспондента, може скластися враження, ніби іноземні покупці нічого не знали ні про те, що власник картини мав декілька судимостей, адже картина належала одному з членів мафіозного клану Рафаеля Кутулі, ні про сумніви низки експертів, які називали картину фальшивкою…

Втім, продаж так і не відбувся, адже прокуратура міста Пезаро, подавши міжнародний судовий запит, завадила, ймовірно, незаконній махінації.

Тепер представники слідчих органів області Марке звернуться за співпрацею до міністерства культурних цінностей, щоб допомогли оцінити вартість картини, а також провести ретельний аналіз картини, щоб врешті-решт з’ясувати, підробка це чи ні.

А почалося все ось уже п’ять сотень років тому. Ще в 1499-у році Леонардо втік з Мілана, який тоді окупували французи, і завітав у гості до синьйори Мантуї, Ізабелли д'Есте.

Згодом з вдячності він подарував їй портрет, написаний, однак, звичайним вугільним олівцем. Тоді ж Леонардо да Вінчі пообіцяв Ізабеллі, що одного разу таки напише її портрет фарбами. Ймовірно, мова і йшла про портрет, виявлений у швейцарському банку – єдиний з усієї колекції вченого та художника, написаний не на полотні, а на дошці. Однак про те, що да Вінчі таки написав портрет, достеменно нічого невідомо.

Кількома днями раніше прокурор Манфреді Палумбо розповів журналістам стосовно вилучення картини. Він також зазначив, що представники фінансової гвардії та карабінерів здійснили низку обшуків та допитів, в результаті чого було виявлено ще кілька картин. Вони зазначили, що документи, виявлені ними, дуже важливі

Тепер експертам належить з’ясувати, чи справді картина належить пензлю да Вінчі, чи це просто-на-просто чиясь мазанина.

Втім, відомий експерт Карл Педретті твердить, що полотно було написане да Вінчі в Римі і належить до останнього періоду його творчості.

Джерело: http://www.inopressa.ru/article/11Feb2015/repubblica/leonardo.html

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?