Лондонський музей придбав каталог повій XVIII століття Автор: lesya · Опубліковано: 17.02.2015 21:38 · Розділ: Культура

Проституцію вважають однією з найдавніших професій – споконвіку були жінки, готові продавати своє тіло за гроші чи інші матеріальні блага. Їхні послуги користувалися популярністю, і серед повій траплялося чимало воістину великих і могутніх жінок. Чимало представниць цієї професії увійшло в історію – під своїми чи вимишленими іменами, вони так чи інакше час від часу змінювали її перебіг.

А недавно цікавий експонат поповнив колекцію лондонського музею Wellcome Collection. Тут з’явився каталог лондонських повій 1787 і 1788 років видання, пише The Guardian.

Обидві книги вийшли під назвою Harris's List of Covent Garden Ladies, і в них наводиться список жінок, які свого часу працювали в Ковент-Гардені, розважальному районі Лондона. У книзі, окрім зазначених імен чи псевдонімів, наводилися адреси повій та їхні «прайси». Хто склав цей каталог, невідомо, однак міститиметься він, як повідомляє адміністрація закладу, що придбала видання зовсім недавно, у спеціальному відділі музею.

Каталог повій показуваатимутьособливим відвідувачам музею
Каталог повій показуваатимутьособливим відвідувачам музею

За твердженням істориків, вперше цей каталог було опубліковано в 1757. Книга та її список оновлювався щорічно, тому каталог перевидавався майже тридцять разів.

За припущеннями істориків, всього таких книг було більш ніж двісті п’ятдесят тисяч примірників, що ходили руками не лише британців, але й користувалися популярністю за межами країни.

До деяких пунктів у книзі є пояснення. Приміром, про одну повію зазначається, що вона вміла грати на флейті.

За словам експертів, видання в другій половині вісімнадцятого століття користувалося неабиякою популярністю.

Адміністрація музею поки що книги на всезагальний огляд не виставлятиме – як-не-як, книги старі, і їх слід зберігати особливим чином. Однак побачити та потримати старовинну книгу в руках таки можна буде, надіславши попередньо запит в бібліотеку. А з оцифрованим вмістом книги можна ознайомитися вже зараз - список повій можна знайти на сайті бібліотеки Wellcome Library.

Нагадаємо, що Ковент-Гарден, один з центральних районів Лондона, ще й зараз є потужним центром розваг. Тут виступають вуличні артисти, є чимало театрів і розважальних закладів. А колись в цьому районі розташовувалася значна частина міських борделів Лондона.

Джерело: fifty_shades_darker

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?