Китайські синоптики пояснили неточність свого прогнозу падінням курсу російського рубля Автор: lesya · Опубліковано: 17.02.2015 19:16 · Розділ: Економіка

Придумувати відмовки вміє кожен із нас – іноді ми їх вигадуємо не так для когось, як для самих себе, щоб виправдати свою ледачість, відсутність сили волі чи просто забудькуватість.

Однак справжні мастаки вигадувати неймовірні відмовки, як виявилося, мешкають у Китаї. І це не якісь там аферисти чи пройдисвіти, а досить поважні люди – синоптики.

Так, недавно представники Національної метеорологічної служба Китаю (NWC) повідомили, що точність їх прогнозів може суттєво знизитися через економічні труднощі, з якими недавно зіткнулася Росія. Повідомлення про це з’явилося на офіційній сторінці відомства в соціальній мережі Weibo, що є китайським аналогом Twitter’а.

Так, синоптики припускають, що якість їхньої роботи може знизитися через економічні труднощі, які спіткали Росію, а зокрема, через різке падіння курсу національної російської валюти - рубля.

«Наші прогнози можуть стати менш точними через недавнє падіння рубля», - говориться у повідомленні NWC.

Заявка синоптиків викликала активні обговорення в Weibo. Китайські користувачі соціальної мережі звинуватили метеорологів у тому, що вони вигадують виправдання низькій якості своєї роботи. Інші ж користувачі припустили, що це повідомлення могло бути просто-на-просто жартом.

Однак представники Національної метеорологічної служби Китаю (NWC) пояснили, що критика громадськості безпідставна. Вони розтлумачили, що й справді китайські прогнози залежать від економічної ситуації в Росії, як і від рубля.

Справа в тому, що економічна криза в Росії призвела до скорочення витрат на метеорологічні дослідження на території Росії. А це вплинуло і на китайських метеорологів – вони почали отримувати менше достовірної інформації про погоду в Росії, що, у свою чергу, ускладнило складання прогнозів погоди в Китаї, адже, як твердять експерти, погода в Китаї суттєво залежить від температурних та атмосферних змін у Росії.

«Ми визнаємо, - пояснюють експерти вже в наступному пості на сторінках соцмережі, - що наші прогнози іноді бувають помилковими, тож у нас нема потреби вигадувати неправдоподібні відмовки».

Втім, помилялися чи ні китайські синоптики, не так уже й важко перевірити – на сьогодні, згідно з передбаченнями NWC, у Пекіні мало бути досить тепло - від мінус двох до плюс дванадцяти градусів за Цельсієм, тоді як російські синоптики суттєво скоротили цей діапазон – від плюс одного до плюс п’яти градусів за Цельсієм.

Джерело: http://lenta.ru/news/2015/02/17/becauseofruble/

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.