Вчені порівняли комету зі смаженим морозивом Автор: lesya · Опубліковано: 17.02.2015 16:39 · Розділ: Наука

Людям, далеким від фізики, іноді тяжко зрозуміти суть багатьох фізичних та астрономічних явищ. Виправити ситуацію взялися вчені: вони спробували пояснити природу комет простою та зрозумілою для більшості людей мовою. І для цього комети порівняли зі… смаженим морозивом.

Проводячи серію експериментів, вчені врешті-решт з’ясували, чому комети вкриті твердою льодяною шкоринкою. Відповідне дослідження проводилося американцями.

Експериментуючи з льодом, астрономи показали, як м’який «сніг» на поверхні комети кристалізується та ущільнюється в міру наближення небесного тіла до Сонця.

Результати дослідження з’явилися на сторінках The Journal of Physical Chemistry.

Опираючись на отримані результати, вчені порівняли комету зі смаженим у фритюрі морозивом. Кора небесного тіла складається з кристалічного льоду, а її середина складається з більш холодної та пористої речовини. А ось органіка - то верхній шар шоколадної глазурі, пояснив один з авторів статті Мурті Гудіпаті (Murthy Gudipati).

На першому етапі експерименту вчені займалися виробництвом аморфного, іншими словами – пористого, льоду. Вчені вважають, що саме з цієї речовини складаються найхолодніші комети.

Молекули пари при наднизьких температурах (до мінус 243 за Цельсієм) дуже швидко заморожуються. Так і утворюється пористий лід. Він чимось скидається на солодку вату - такий же легкий, повітряний та пористий. В чистому вигляді на Землі такого льоду нема – щоб він утворився, потрібна дуже низька температура.

Далі вчені почали підігрівати свій лід, піднявши температуру до мінус 123 градусів за Цельсієм – саме такі зміни відбуваються в кометі, коли вона наближається до Сонця. В міру нагрівання до льоду додавали поліциклічні ароматичні вуглеводні, яких у відкритому космосі є чимало.

Ці вуглеводні сполучалися один з одним, виштовхуючись з льоду в міру кристалізації останнього.

Така увага вчених до комет пояснюється тим, що, ймовірно, саме ці небесні тіла приносили на землю воду та органічні сполуки. Власне, зараз вченим дуже важливо зрозуміти фізико-хімічні процеси, що відбуваються в кометах, особливо у контексті того, що чим далі, тим людство більше задається метою освоїти інші планети.

І хоча результати останніх досліджень, в рамках яких було обстежено комету Чурюмова-Герасименко, переконують вчених, що основними постачальниками води та попередників органічних сполук були астероїди, що виконували роль перевізників, все ж суперечки у вченому світі поки що не стихли.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.