Вчені підрахували, скільки облизувань знадобиться для того, щоб розсмоктати "Чупа-чупс" Автор: lesya · Опубліковано: 12.02.2015 13:51 · Розділ: Розваги

У попередній статті, мова в якій ішла про браслет від Google, ми писали про безглуздість досліджень деяких вчених. Ось вам яскравий приклад такого дослідження: вчені-фізики (якої національності, не уточнюється) вирішили вирахувати, скільки разів потрібно облизати чупа-чупс, щоб з’їсти його повністю!

В рамках свого міні-дослідження вчені-фізики вирішили вирахувати, скільки облизувань знадобиться людині для того, щоб повністю розсмоктати середньостатистичний льодяник на паличці, не розкушуючи його.

Дослідження було досить "масштабним". Вченим знадобилися цукерки різних розмірів та форм, які вони поміщали під струмені води, що текла з різною швидкістю. Паралельно вчені вимірювали швидкість розчинення льодяників.

І ось який результат вони отримали: виявляється, щоб розчинити один сантиметр солодкої речовини (кубічний сантиметр, очевидно), знадобиться біля тисячі облизувань.

Таким чином, щоб з’їсти цукерку «Чупа-чупс» з діаметром в два з половиню сантиметри, знадобиться дві з половиною тисячі облизувань. Результати дослідження та його висновки опубліковані в журналі Journal of Fluid Mechanics.

Дослідження проводилося під керівництвом Лейфа Рістрофа (Leif Ristroph). І його мета куди поважніша, ніж може видатися на перший погляд. Але про це потім.

Найперше, що хотів з’ясувати Рістроф, це те, як саме змінюється геометрія льодяників під впливом текучих рідин. Використовуючи можливості сповільненої зйомки, вчені стежили за тим, як вода розчиняє цукерки найпростіших форм (схожі на кулю та циліндр).

І виявилося, що незалежно від швидкості водяного струменя (а вчені розглядали швидкісний діапазон від 0,35 до 3,5 кілометрів на годину), а також від початкової форми льодяника, об'єкти розчиняються в середньому зі швидкістю один сантиметр на годину. І трансформуються вони за одними і тими ж законами.

Вчені помітили, що задня частина льодяника – це та, яка примикає до палички, - ущільнюється досить швидко, тоді як передня ще тривалий час зберігає кулясту форму. Однак далі, в міру розчинення цукерки, обидві частини льодяника все більше стають подібними одна на одну.

Але вчені попередили, що їхні підрахунки досить приблизні – щоб з’ясувати, скільки справді облизувань потрібно для розчинення льодяника, знадобляться спеціальні спостереження.

На останок додамо, що вчені досить серйозно ставляться до результатів дослідження: їхні підрахунки, твердять вони, знадобляться як у хімічній, так і в фармацевтичній промисловості. Крім усього іншого, вони, приміром, можуть роз’яснити деякі особливості розмивання скельних порід морями і ріками.

Джерело: http://lenta.ru/news/2015/02/11/lollipop/

Інші новини розділу

 • Неймовірні колекціонери та колекції світу

  Неймовірні колекціонери та колекції світу · Jane Holiday · 22.06.2017 12:14

  Ви завжди мріяли щось колекціонувати, але навіть не маєте уяви чому надати перевагу, до вашої уваги декілька варіантів неймовірних колекцій.


 • Рейтинг радіостанцій України

  Рейтинг радіостанцій України · Anastasia · 29.12.2016 19:01

  Звичка слухати радіо зранку під час сніданку або на роботі перевіряючи черговий звіт не покидає багатьох українців протягом років. Слухачі не втомлюються підіймати собі настрій та дізнаватися останні новини за допомогою радіохвиль і про це свідчить оприлюднений рейтинг.


 • Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії

  Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії · Марина Левицкая · 28.06.2016 20:12

  Ми звикли до спортивних змагань. Футбол, хокей, навіть керлінг - трансляції цих та інших чемпіонатів і сезонних ігор незмінно приковують до себе величезні армії уболівальників. Зізнайтеся, часом хочеться подивитися який-небудь фінал з футболу.


 • В Ірландії відбулася конференція рудих

  В Ірландії відбулася конференція рудих · lesya · 25.08.2015 14:39

  Цікавий і яскравий захід відбувся цими днями у Ірландії – тут зібралося разом близько двох тисяч рудоволосих людей. З’їхалися вони в селище Кросхейвен, що в графстві Корк, на конференцію рудих.


 • Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним"

  Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним" · lesya · 17.08.2015 12:00

  Вченими вже давно було доведено, що комп’ютерні ігри можуть бути корисними для дітей. Якщо стежити за часом, який дитина проводить за комп’ютером, можна витягти з ігор чимало користі: вони розвивають дитячу фантазію, моторику пальців, координацію рухів, логіку, пам’ять, музичний слух тощо. Але не варто забувати, що їх має бути в міру, інакше можна домогтися цілком протилежного ефекту.