Тури в космос стануть можливі з 2013 року Автор: Вікторія · Опубліковано: 19.08.2009 15:36 · Розділ: Цікаві факти

Міжнародна компанія Excalibur Almaz Limited (EA), що займається освоєнням космосу, планує з 2013 року організувати тижневі орбітальні космічні польоти для комерційних замовників з використанням удосконалених елементів космічної системи «Алмаз», розробленої російським ВАТ «ВПК«НВО Машинобудування» (НВОМ).

«Реалізація проекту ЕА за технічної допомоги НВОМ дасть можливість забезпечити регулярний доступ в космос та повернення з космосу. Цей проект об'єднує досвід російських космічних технологій та можливості міжнародного приватного підприємства в наданні послуг по здійсненню орбітальних космічних польотів замовникам по всьому світу», - відзначається в прес-релізі.

Крім НВОМ, технічну підтримку в процесі космічних польотів ЕА будуть надавати аерокосмічні фірми з США, Європи та Японії. «Тепер мрія про приватне орбітальне освоєння космічного простору може стати реальністю в найближчому майбутньому», - відзначив радник EA в РФ, космонавт Володимир Титов.

EA буде розробляти програми космічних польотів в інтересах конкретних замовників з можливістю проведення експериментів, досліджень і доставки вантажів. Деякі програми польотів космічних апаратів і космічних станцій будуть передбачати створення відповідного середовища для проведення наукових експериментів в умовах мікрогравітації за замовленням державних і освітніх установ.

ЕА, заснована в 2005 році і зареєстрована на острові Мен на Британських островах, планує вдосконалити космічний апарат для комерційних подорожей космосом, щоб він був сумісним з кількома ракетами-носіями і щоб його можна було запускати з декількох космодромів, розташованих в різних точках земної кулі. Підрядниками компанії є підприємства в Росії, Європі, Японії і США. Команда засновників, керівників та консультантів ЕА складається з астронавтів, космонавтів і підприємців в галузі комерційних аерокосмічних програм.

На початку, програма «Алмаз» була військовою космічною програмою Радянського Союзу. Створений НВОМ ракетно-космічний комплекс(РКК) «Алмаз» складався з орбітальної пілотованої космічної станції, транспортного корабля, тримісного апарату для повернення (МВА), вантажної капсули для доставки інформації на Землю й обслуговування наземної інфраструктури. Комплекс був успішно випробуваний на Землі та в космосі. На орбітальних пілотованих станціях працювали три екіпажі радянських космонавтів. МВА пройшов дев'ять льотних випробувань, при цьому два МВА літали на орбіту кілька разів, що довело можливість їх повторного використання.

Багата спадщина комплексу «Алмаз» продовжує жити у всіх космічних станціях, побудованих до теперішнього часу. Космічні станції «Салют» і «Мир» ведуть свій початок від орбітальної пілотований космічної станції «Алмаз», а міжнародна космічна станція (МКС) успадкувала від «Алмаза» конфігурацію головного службового модуля «Зірка».

Джерело dv-news.com


Інші новини розділу