Відмова від солі призводить до канібалізму Автор: lesya · Опубліковано: 12.02.2015 10:24 · Розділ: Медицина

Про те, що сіль шкідлива для організму, вчені говорять дуже давно. Нові дослідження, що проводяться систематично, підтверджують цей факт.

Сіль може стати причиною гіпертонії, негативно впливає на мозок, блокуючи циркуляцію крові, й несе в собі ще багато всього неприємного. Проводячи експерименти на мишах, вчені з’ясували, що сіль, вжита з їжею, блокує роботу мозку. Вона навіть змінює мислення та сприйняття навколишнього середовища. Великі дози кристалічної солі також змінюють перебіг життєво важливих хімічних реакцій.

Крім того, вона впливає на нейрони, що регулюють тиск крові в організм, що порушує роботу імунної системи.

Сіль потрібна нашому організмові
Сіль потрібна нашому організмові

Відповідне дослідження проводилося вченими з університету Макгілла, а його результати з’явилися на сторінках наукового журналу Neuron.

В рамках експерименту мишам давали споживати велику кількість солі. Крім спраги, яку тварин відчували постійно, вчені помітили, що хімічні реакції в головному мозку зазнали змін. Фактично, сіль перепрограмовувала роботу головного мозку тварин.

Вчені спостерегли збільшення області мозку, що відповідає за підвищення артеріального тиску. Крім того, в організмі гризунів підвищився гормон, що звужує судини, знижуючи їхню прохідність. Коротше кажучи, вчені знають точно: підвищене вживання солі призводить до гіпертонії.

Опираючись на отримані результати, вчені сподіваються винайти новий спосіб боротьби з підвищеним артеріальним тиском, ефективніший від тих, які використовуються сьогодні. Ймовірно, їм вдасться винайти ліки, які блокуватимуть виробництво вазопресину, що дозволить регулювати ширину судин, а отже, й кров’яний тиск.

Однак це не найбільш вражаюче відкриття, зроблене ученими. Виявляється, повністю виключати сіль з організму також не можна.

Чергове дослідження також проводилося на гризунах. На цей раз вчені вирішили повністю вилучити сіль з раціону тварин.

Результати виявилися вражаючими: без солі миші ставали агресивними і дратівливими, поки врешті-решт не почали їсти одне одного.

При цьому сіль з раціону вченими була виключена повністю. Гризунам не давали навіть тих продуктів, які самі по собі містять сіль.

Результати експерименту дозволяють вченим твердити, що повна відмова від солі також може бути небезпечною. Краще за все обмежитися скороченням щоденного споживання солі.


Інші новини розділу