Одному з кращих пекарів Франції заборонили працювати сім днів на тиждень Автор: lesya · Опубліковано: 11.02.2015 10:03 · Розділ: Політика

Вже давно кажуть, що трудоголіком бути шкідливо як для психіки, так і для здоров’я. Та й мало хто оцінить таку палку пристрасть до роботи, нехай навіть і улюбленої.

Переконатися в цьому недавно довелося Стефану Казенаві, знаменитому французькому бакалійнику, майстру пекарської справи, який в минулому році отримав престижну премію за «Кращий багет Франції».

Майстер випікає справжні шедеври, використовуючи в пекарському ремеслі авторські прийоми та різноманітні ноу-хау, а свої творіння він продає в невеличкому магазині, що знаходиться на південному заході Франції. Магазин працює сім днів на тиждень. Точніше, працював.

Тепер через вимогу конкурентів та влади Стефан повинен перейти на шестиденний режим праці.

За словами самого Стефана, це все виверти конкурентів. Справді, його магазин відкритий сім днів на тиждень, а на самого підприємця працює двадцять двоє людей. Однак всі працівники як магазину, так пекарні, мають два вихідних і на роботу не скаржаться. Та недавно бакалійник отримав повістку до суду.

Вимога перейти на шестиденний робочий тиждень має під собою законне підґрунтя – у 1999-у році префектура міста Ланди видала розпорядження, згідно з яким всі пекарні хоча б раз на тиждень повинні закриватися. «У всіх муніципалітетах Ланди, в усіх установах, комерційних, ремісничих або промислових підприємствах, стаціонарних або пересувних, автоматичних чи ні, пекарні та точки продажу хліба повинні бути закриті для клієнтів і припиняти будь-яку діяльність один раз на тиждень, в будь-який із днів. Перерва повинна тривати не менше двадцяти чотирьох годин», - йдеться у документі.

Казенаві неодноразово нагадували, що він повинен слідувати правилам, і врешті-решт в понеділок, дев’ятого лютого йому довелося таки закрити пекарню. Бакалійник неабияк лютує, за його власним зізнанням, він почувається маленьким панком, спійманим за вчиненням правопорушення.

«Я просто хотів працювати. Я думав, робота - це не злочин у Франції», - обурюється чоловік, пояснюючи, що кожен день простою коштуватиме йому двісті п’ятдесят тисяч євро. В результаті йому доведеться звільнити частину співробітників.

Залишається лише сподіватися, що ситуація в країні скоро зміниться: у Франції тривають гарячі обговорення так званого «закону Макрона», що має «оживити» французьку економіку. Власне, одна з пропозицій і покликана внести зміни до недільної торгівлі – на даний час магазини мають право працювати не більше п’яти днів на рік. Цю кількість планують збільшити до дванадцяти, або й зовсім зняти обмеження.

Джерело: http://www.newsru.com/world/10feb2015/baguet.html

Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.