"Китайська Amazon" вклала понад півмільярда доларів у Meizu Автор: lesya · Опубліковано: 10.02.2015 09:25 · Розділ: Економіка

Компанія Alibaba є однією з найбільших на азіатському ринку. Сьогодні її послугами користуються люди по всьому світу, купуючи дешево китайські товари в її дочірніх фірмах через Інтернет.

Алібаба займеться мобільними пристроями (фото з сайту aleut-broker.su)
Алібаба займеться мобільними пристроями (фото з сайту aleut-broker.su)

Недавно стало відомо, що керівництво компанії вирішило освоїти порівняно нову для себе економічну сферу – сферу мобільних пристроїв.

Керівництво компанії уклало угоду про купівлю акцій компанії Meizu, китайського виробника смартфонів, витративши в цілому на цю угоду суму в п’ятсот дев’яносто мільйонів доларів.

Втім, який саме відсоток акцій придбала Alibaba, не уточнюється, тож експерти поки що не можуть оцінити ринкову вартість виробника китайських смартфонів. Та як би там не було, сума вказує на те, що Alibaba зібралась брати активну участь у розвитку Meizu.

За словами технічного директора Alibaba Ваня Цзяня, інвестиції в Meizu стануть серйозним розширенням екосистеми Alibaba Group. Фактично, придбання компанії є дуже важливою ланкою мобільної стратегії Alibaba, однією з цілей якої є надання користувачам максимально широкого спектру пропозицій та можливостей в різних сферах, а в області мобільних технологій зокрема.

За умовами угоди, азіатська компанія Alibaba докладе максимальних зусиль до розвитку власної операційної системи, що називатиметься YunOS. Саме на цій операційній системі і випускатиме пристрої оновлена Meizu.

Крім того, інтернет-магазини Alibaba Group служитимуть для поширення смартфонів та інших мобільних пристроїв виробництва Meizu. Приміром, смартфони компанії можна буде купити через AliExpress та сервісу Taobao, який ще називають "китайським eBay". Обидва ці сервіси в останні роки стрімко набирають популярність, а AliExpress навіть відкрив свою точку видачі товарів у Москві.

В Росії цей Інтернет-сервіс користується неабиякою популярністю – п’ятдесят п’ять мільйонів користувачів сайту – це, як-не-як, немалий показник. За словами представників компанії, скоро такі центри видачі замовлень планують відкрити по всій Росії.

Однак такі нововведення обходяться Alibaba Group недешево – за даними на минулий рік компанія збільшила свої прибутки на сорок відсотків, в той час як чистий дохід холдингу знизився на двадцять вісім відсотків – суму в дев’ятсот шістдесят мільйонів доларів.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.