Міжнародний фестиваль масок проходить у Болгарії Автор: lesya · Опубліковано: 06.02.2015 15:46 · Розділ: Розваги

Мрієте приміряти на себе вбрання королеви? Чи, може, вам охота командувати французькими легіонами, як Наполеон Бонапарт? Їдьте в місто Перник у Болгарії – воно знову стало столицею міжнародного фестивалю масок.

І хоча це дійство – не повноцінний бал-маскарад, на який можна купити костюм діда мороза, однак дійство обіцяє бути барвистим, таємничим і точно вже цікавим. Не дарма фестиваль масок планують включити до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Цьогорічний фестиваль зібрав чимало учасників - сюди приїхало понад вісімдесят п’ять карнавальних груп з одинадцяти країн світу. Всього центральними вулицями міста пройшло більше п’яти тисяч осіб, переодягнених в барвисті костюми та маски.

Фестиваль масок, який щороку проходить у Болгарії і називається «Сурва», став традицією для болгарського народу, коріння якої сягає ще в язичницькі часи. Це барвисте фольклорне дійство офіційно проводиться в країні вже протягом останніх п’ятдесяти років, та насправді звичай набагато старіший.

Фестиваль масок у Болгарії (фото з сайту http://24.kz/ru/news/in-the-world/item/48560-mezhdunarodnyj-festival-masok-prokhodit-v-bolgarii)
Фестиваль масок у Болгарії (фото з сайту http://24.kz/ru/news/in-the-world/item/48560-mezhdunarodnyj-festival-masok-prokhodit-v-bolgarii)

Переодягнені учасники дійства обходять будинки, проганяють злі сили, забезпечують хороший урожай та добробут місцевим мешканцям. Тому побачити, а тим паче стати учасником дійства – хороший знак!

Якщо в Болгарію на фестиваль ви не встигаєте, можете відвідати Венецію – щороку тут проводиться знаменитий на увесь світ Венеціанський карнавал. Цього року він розпочався тридцять першого січня, і триватиме до сімнадцятого лютого. Тому трохи часу у вас ще є.

Венеціанський фестиваль і справді обіцяє бути барвистим. Тисячі людей пройдуть вулицями фестивалю, одягнені в різнокольорові костюми та маски, а концерти влаштовуватимуться прямо на вулицях. Кожного вечора тут влаштовуватимуться розкішні бали – як і годиться, з костюмами та масками, і, звісно ж, неймовірною атмосферою загадковості, пишності та грандіозного свята.

Офіційне відкриття фестивалю – не менш грандіозне, ніж саме дійство. Відбувається воно на площі Сан Марко. Щоб оголосити старт розваг, вибирають найкрасивішу на площі дівчину, чіпляють її до тросу і спускають з дзвіниці, розташованій посеред площі, на саму площу. Коли її ніжки торкнуться землі, карнавал оголошують відкритим.

І починаються невпинні веселощі – хтось ходить на ходулях, інші б’ють в барабани, хтось фотографується, а хтось просто дефілює вулицями, розглядаючи барвисті і розкішні костюми сторонніх та показуючи свої...


Інші новини розділу

 • Неймовірні колекціонери та колекції світу

  Неймовірні колекціонери та колекції світу · Jane Holiday · 22.06.2017 12:14

  Ви завжди мріяли щось колекціонувати, але навіть не маєте уяви чому надати перевагу, до вашої уваги декілька варіантів неймовірних колекцій.


 • Рейтинг радіостанцій України

  Рейтинг радіостанцій України · Anastasia · 29.12.2016 19:01

  Звичка слухати радіо зранку під час сніданку або на роботі перевіряючи черговий звіт не покидає багатьох українців протягом років. Слухачі не втомлюються підіймати собі настрій та дізнаватися останні новини за допомогою радіохвиль і про це свідчить оприлюднений рейтинг.


 • Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії

  Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії · Марина Левицкая · 28.06.2016 20:12

  Ми звикли до спортивних змагань. Футбол, хокей, навіть керлінг - трансляції цих та інших чемпіонатів і сезонних ігор незмінно приковують до себе величезні армії уболівальників. Зізнайтеся, часом хочеться подивитися який-небудь фінал з футболу.


 • В Ірландії відбулася конференція рудих

  В Ірландії відбулася конференція рудих · lesya · 25.08.2015 14:39

  Цікавий і яскравий захід відбувся цими днями у Ірландії – тут зібралося разом близько двох тисяч рудоволосих людей. З’їхалися вони в селище Кросхейвен, що в графстві Корк, на конференцію рудих.


 • Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним"

  Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним" · lesya · 17.08.2015 12:00

  Вченими вже давно було доведено, що комп’ютерні ігри можуть бути корисними для дітей. Якщо стежити за часом, який дитина проводить за комп’ютером, можна витягти з ігор чимало користі: вони розвивають дитячу фантазію, моторику пальців, координацію рухів, логіку, пам’ять, музичний слух тощо. Але не варто забувати, що їх має бути в міру, інакше можна домогтися цілком протилежного ефекту.