3 способи навчитися читати швидше Автор: lesya · Опубліковано: 03.02.2015 16:55 · Розділ: Життя

Темпи сучасного життя змушують нас поглинати гігабайти інформації. Щоб іти в ногу з часом, удосконалюватися в професійному плані, бути цікавим співрозмовником, ми змушені багато читати. І, на превеликий жаль, часто серед того, що ми читаємо, є чимало зайвої та нікому не потрібної інформації.

Саме тому в останні роки стають все популярнішими різні техніки скорочитання. Вони дозволяють заощаджувати такий цінний для нас час та засвоювати куди більше інформації, ніж зазвичай. Эффективная техника скорочтения дозволить з легкістю відсіювати непотрібну інформацію, концентруючись на найважливішому.

Втім, треба пам’ятати, що техніки скорочитання абсолютно не підходять для читання художньої літератури та у випадках, коли потрібно прочитати складний, важкий для розуміння текст, при чому не просто прочитати, але й максимально засвоїти інформацію.

За допомогою простих прийомів ви зможете з легкістю пришвидшити темп читання. При чому виконувати їх можна де завгодно – у транспорті по дорозі на роботу чи додому, під час обідньої перерви чи у спортзалі.

1. Один з найпоширеніших прийомів – читання слів навпаки. Він не лише дозволить пришвидшити процес читання, але й спонукатиме до розумової діяльності. Починати краще з коротких слів – наприклад, завдовжки в чотири літери, поступово збільшуючи довжину лексем. Цей прийом корисний не лише для скорочитання – він неабияк покращує концентрацію уваги.

2. Наступний метод, що є основним в багатьох методиках, - це так зване придушення артикуляції. Справа в тому, що при читанні ми в більшості випадків про себе промовляємо прочитане. В результаті наш мозок не лише сприймає візуальну інформацію, а й витрачає ресурси - і час відповідно - на обробку мовленнєвої діяльності. Саме тому необхідно ловити написане оком, не промовляючи написаних слів.

Але й артикуляція буває двох видів – та, що відбувається,коли ми рухаємо губами, читаючи текст, і та, яка відбувається в нашому мозку. Щоб позбутися останньої, доведеться потрудитися. Можна взяти в руки олівець, вибиваючи під час читання ним якийсь такт. Звісно, на початку вам тяжче буде згадати, що ви щойно прочитали, але з часом це пройде.

3. Ще один метод навчитися швидше читати – це освоїти так зване вертикальне читання. Його суть полягає в тому, що поглядом ви повинні рухатися лише по центру сторінки, тоді як всю іншу інформацію захоплюватиме боковим поглядом. Справжнім помічником у цій справі можуть стати таблиці Шульте.

Починайте з вузьких текстів, а потім переходьте на ширші, щоб навчитися охоплювати поглядом якомога більші фрагменти.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.