6 порад, як виростити банан удома Автор: lesya · Опубліковано: 03.02.2015 15:43 · Розділ: Природа

Екзотичні фрукти вже давненько заполонили український ринок. Чого тільки тут немає! Аж очі розбігаються, і не знаєш, чого б то такого новенького скуштувати.

Втім, екзотика екзотикою, але заморські фрукти, крім яскравості чи барвистості, мають в собі чимало вітамінів. І їх було б добре вживати в їжу щодня.

А це легко зробити, особливо, якщо ви любите рослини. Приміром, можна спробувати виростити банан у себе вдома.

Так, садоводи з досвідом кажуть, що це можливо. І при правильному догляді ви отримаєте духмяні і пресмачні плоди «власного виробництва». Але тут слід запастись терпінням, щоб дочекатися, коли ж врешті-решт ваш вазон почне плодоносити. І головне, що у квартирі вашій рослині не загрожуватимуть ніякі шкідники.

Так, в природніх умовах на банани чатують різні грибки та круглі хробаки, а також чорні довгоносики – бувають такі шкідники квітів, але ось вдома максимум, що може загрожувати рослині, це павутинний кліщ.

З чого ж почати вирощування банану в домашніх умовах?

1. Перше – це вибір сорту рослини та насіння. Якщо ви хочете поласувати смачними плодами, не варто вибирати декоративні сорти – вони для їжі непридатні. Зверніть увагу на порівняно нові карликові сорти – вони якраз підійдуть для квартири. Придбати насіння бананів сьогодні можна в багатьох місцях – в спеціалізованих насіннєвих магазинах, чи, приміром, замовити через Інтернет.

2. Правильно підготуйте ґрунт. Для банану – рослини екзотичної – він має бути особливим: візьміть відро землі (верхній шар) з-піж липи, акації, берези чи горіху, додайте півкілограма деревного попелу та два кілограми річкового піску, кілограм перегною. Все це змішайте, залийте окропом і просмажте – щоб вбити шкідників.

3. Горщик для посадки. Перед тим, як заповнити його ґрунтом, зробіть дренаж завтовшки до десяти сантиметрів. Зверху на дренаж настеліть шар річкового піску, а вже тоді заповніть посудину ґрунтом. Між горщиком і піддоном слід помістити решітку, чи просто з каменів викласти невелике підвищення – так, щоб знизу до коренів рослини потрапляло повітря. Воно, до речі, має потрапляти і зверху, тому, поливши рослину, через кілька днів розрихліть верхній шар ґрунту.

4. Полив. Банан – це рослина, яка дуже любить воду. Однак і тут вона досить примхлива – поливати банан слід рідко, але щедро. А робити це слід тоді, як верхній шар ґрунту висохне на 1-2 сантиметри. Лийте води стільки, щоб вона просочилася на піддон, а саму воду грійте до двадцяти п’яти – тридцяти градусів. Влітку, коли надворі спека, доведеться ще й обприскувати листя рослини, і то щодня. Взимку ж таку вологу обробку можна скоротити до одного разу на тиждень.

5. Температура та освітлення. Найбільш сприятлива температура для росту банана - двадцять п’ять-тридцять градусів. Вона підходить як для росту рослини, так і для дозрівання плодів. Щоб дозріти, плодам потрібно чимало світла, тому горщик з рослиною краще помістити біля вікна. Однак і від потрапляння прямих сонячних променів рослину слід захищати.

6. Удобрення. Щоб рослина була щедрою, а її плоди смачними, удобрюйте її. Чудово для цієї ролі підходить перегній – коров’ячий чи конячий. Можна підливати рослину настоєм з трав і навіть рибною юшкою!


Інші новини розділу