Хіміки навчилися варені яйця знову робити сирими Автор: lesya · Опубліковано: 30.01.2015 23:55 · Розділ: Наука

Варені яйця знову стануть сирими
Варені яйця знову стануть сирими

Чи можете ви собі уявити, щоб варене яйце знову стало сирим? Навряд чи – це щось з області фантастики, подумає більшість людей, далеких від хімії.

Втім, хіміки знають, що це можливо.

Принаймні, стало можливим недавно, після того, як вчені розробили спеціальну методику, яка дозволяє швидко повертати денатуровані білки до вихідних, при чому стосується це і тих білків, що містяться в яйці.

Як кажуть експерти, розроблена хіміками методика може зробити революцію у фармакології.

Стаття про сенсаційне в науковій сфері відкриття з’явилася на сторінках журналу ChemBioChem, а авторами методики є співробітники Каліфорнійського університету.

Відкриття і справді є важливим для фармакології. Справа в тому, що багато ліків, серед яких і дорогі протиракові препарати, виготовляються на основі білків, які витягують з тварин (наприклад, з сім'яників хом'яків) чи синтезують генетично модифікованими бактеріями.

Але такі білки часто злипаються в тільця включення. В результаті утворюються так звані нерозчинні білкові агрегати, що складаються з білків з порушеною вторинною та третинною структурою.

Щоб ці білки вивільнити з тілець включень, склавши у правильному порядку, виробники іноді піддають білок діалізу – багатоденному процесу, або ж під високим тиском – до чотирьохсот атмосфер – обробляють препарат.

Фактично, ця процедура є найбільш трудомісткою в процесі виробництва ліків. Але автори дослідження вирішили спростити цей досить складний процес.

Розробити нову методику вченим вдалося шляхом експериментів. При чому об’єктом експерименту був варений яєчний білок, що складається з таких же «поплутаних» протеїнів, що і тільця включення.

Вони варили яйця протягом двадцяти хвилин, а потім розчиняли їх вміст, використовуючи сечовину. Отриману суспензію вчені заливали в центрифугу, що рухається з великою швидкістю – до вісімдесяти трьох метрів за секунду.

Під час обертання білок осідає на стінках центрифуги, утворюючи надтонку плівку. Фактично, за рахунок механічного впливу білок знову отримував правильну структуру.

На весь цей процес пішло в сто разів менше часу, ніж на традиційний діаліз.

Правда, яєчний білок складається з багатьох білків, тому дослідники довго підбирали кут руху центрифуги та швидкість. Однак, кажуть вони, якщо мова йтиме про однорідні тільця включення, то потреба в настільки ретельному регулюванні центрифуги зникне.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.