Анджеліна Джолі написала статтю про біженців Автор: lesya · Опубліковано: 30.01.2015 21:50 · Розділ: Події у світі

Знаменита голлівудська актриса та режисер Анджеліна Джолі вже давненько займається громадською діяльністю та благодійністю. Одна зі сфер діяльності знаменитої актриси - робота з біженцями.

Недавно Анджеліна Джолі звернулася до громадськості, написавши статтю для газети The New York Times, в якій поділилася своїми враженнями від відвідин гарячих точок.

У статті Джолі зізналася, що, починаючи з 2007-го року, вона п’ять разів відвідала Ірак, і те, що вона побачила, словами неможливо описати. За її словами, те, що діється там зараз, це апофеоз страждань та злиденності.

Трохи раніше повідомлялося, що актриса недавно побувала в таборі сирійських та іракських біженців, розташованому в місті Дахук в Іракському Курдистані.

У статті Джолі навела невтішну статистику – за чотири роки війни практично половина населення Сирії, що складало двадцять три мільйони осіб, покинула свої будинки. З Іраку більше двох мільйонів осіб втекло від «конфлікту і терору екстремістських угруповань».

За словами Джолі, біженці та вимушені втікачі стали свідками неймовірної жорстокості. Бойовики повбивали їхніх рідних, зруйнували життя...

Актриса розповіла, що, відвідуючи табори для біженців, намагається хоч якось втішити та підтримати людей, що живуть там. Однак часто їй бракне слів. Цього разу, наприклад, вона каже, що втратила дар мови.

«Що ви скажете матері, яка зі сльозами на очах говорить, що її донька в руках «Ісламської держави» (терористичної організації), і що вона хоче бути там теж? Навіть якщо її мучитимуть і ґвалтуватимуть, це буде краще, ніж жити тут без доньки і не знати, що з нею відбувається», - говорить актриса. «Що можна сказати жінці вашого ж віку, яка дивиться вам в обличчя і заявляє, що всю сім'ю вбили у неї на очах та що зараз вона живе одна в наметі, отримуючи мінімальний раціон харчування?» - додає Джолі.

Ще актриса визнає, що біженці отримують тільки крихітну частку необхідної їм гуманітарної допомоги. В той же час актриса наголошує, що ніякого прогресу у вирішенні ситуації в Сирії немає. Справді, є велика спокуса сфокусуватися на наших проблемах, однак відсторонитися від цієї кризи не можна – за її словами, лише кінець війни у Сирії дозволить провадити ефективну боротьбу з тероризмом і екстремізмом.

І зараз мова йде не лише про ті мільйони життів мешканців Близького Сходу, але й загроза нависає над ступенем довіри до міжнародної системи.

Джерело: http://www.gazeta.ru/culture/news/

Інші новини розділу