"Снайпера" Клінта Іствуда звинуватили у розпалюванні ворожнечі до мусульман Автор: lesya · Опубліковано: 29.01.2015 22:35 · Розділ: Суспільство

Недавно на екрани вийшов фільм голлівудського режисера Кліна Іствуда «Американський снайпер». В його основі – реальна історія американського снайпера Кріса Кайла, що проходив службу в Іраку у 2003-09 роках.

Воєнна драма настільки зворушила глядачів, що вони неабияк перейнялися долею головного героя. Такою мірою, що, як кажуть правозахисники, після виходу фільму на екрани кількість погроз на адресу американських мусульман неабияк зросла.

Представники комітету з питань боротьби з дискримінацією (ADC) навіть звернулися з листом, адресованим режисеру картини Клінту Іствуду. Аналогічного листа отримав виконавець головної ролі Бредлі Купер.

Снайпер викликає суперечливі почуття (фото з сайту cinema.d3.ru)
Снайпер викликає суперечливі почуття (фото з сайту cinema.d3.ru)

Вони звинуватили режисера, що той неправильно показали мусульман у фільмі. «Велика частина насильницьких загроз, що за останні кілька днів надійшли на адресу мусульман, - прямий результат того, як араби та мусульмани показані в «Снайпері», - говорять представники комітету.

Таких погроз на адресу американських мусульман надійшло сотні та навіть тисячі. Тепер правозахисники вимагають від голлівудських зірок стати на захист мусульманського населення.

Представники організації виступили з проханням до Іствуда та Купера звернутися до тих, хто переглянув фільм, попрохавши їх більше не робити подібних заяв. У своєму листі члени організації закликають Іствуда і Купера виступити проти розміщення подібних заяв, щоб спробувати знизити ворожу мусульманам риторику.

Захисники мусульман вважають, що авторитет та популярність акторів зіграють свою роль, значно послабивши ворожнечу.

У даному контексті представник студії Warner Bros, що випустила фільм, Джек Хорнер зазначив, що кіностудія виступає проти будь-якого насильства, в тім числі й проти антимусульманських заяв, що пролунали з уст глядачів фільму.

Поки що представники актора та режисера ніяк не відізвалися на заяву правозахисників.

А тим часом фільм «Снайпер» побив рекорди та прогнози, зібравши в прокаті за перший уікенд суму в дев’яносто мільйонів доларів. Фільм номінували одразу на шість «Оскарів».

Фільм викликає суперечливі почуття. З одного боку, Кайл показаний у фільмі як справжній герой, не захоплюватися яким не можливо. Тим не менше, у фільмі прославляється насильство.

Кріс Кайл проходив службу в Іраку аж чотири терміни. За свою воєнну кар’єру він вбив сто шістдесят ворогів, ставши таким чином найбільш відомим американським снайпером. В основі фільму – автобіографічна книга воєнного, який зізнався, що ніякого жалю до вбитих ним людей не відчував, називаючи їх усіх дикунами.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/russian/society/2015/01/150125_american_sniper_controversial

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.