Американські інженери розрахували, якими мають бути ідеальні вії Автор: lesya · Опубліковано: 29.01.2015 20:08 · Розділ: Краса і здоров'я

В погоні за красивою та спокусливою зовнішністю жінки вдаються до всіляких хитрощів. Особливу увагу деякі з них приділяють погляду – справді, звабливий і таємничий погляд, що ніби манить за собою, додає жінці шарму та якоїсь елегантної вишуканості.

Намагаючись домогтися такого ефекту, при нанесенні макіяжу жінки акцентують увагу на очах. А оскільки доля далеко не всіх наділила довгими пухнастими віями, великими подовгуватими очима та чіткою лінією брів, дівчатам доводиться добряче потрудитися перед тим, як перетворитися на омріяну красуню.

В хід іде все – від макіяжу до тату, однак в цій справі найважливіше – дотримуватися золотої середини. Стосується це і довжини вій – недавно американські інженери вирахували, якими мають бути ідеальні вії.

Правда, за основу свого дослідження американці брали не естетичний аспект, а фізіологічний. Після проведення низки підрахунків група інженерів із США з’ясувала, що довжина вій не повинна перевищувати третини ширини ока людини. Надто довгі вії можуть зашкодити нашим очам.

Справа в тому, що вії людини - це не просто окраса обличчя, але й орган, покликаний захищати очі від забруднень. Та якщо вії занадто довгі, то замість того, щоб берегти органи зору, вони, навпаки, направлятимуть забруднене повітря до очного яблука.

Інакше кажучи, штучне подовження вій несе в собі небезпеку для здоров'я очей.

Результати дослідження вже найближчим часом мають з’явитися на сторінках наукового видання Journal of the Royal Society Interface

Керівник дослідження – американець Гільєрмо Амадор (Guillermo Amador), співробітник Технологічного інституту Джорджії. У співпраці з колегами він провів низку експериментів з синтетичними сітками в аеродинамічній трубі.

При цьому показника оптимального мінімуму довжини вій вчені не знайшли, але ось яка довжина є надмірною, встановили.

Під час проведення експериментів вчені помітили, що, досягаючи певної величини, волосини, розташовані по краю очей, не лише припиняють вловлювати повітря, але й направляють його до органів зору, висушуючи та забруднюючи їх.

Найбільша допустима величина вій – це одна третя ширини очного яблука. Цю величину було встановлено шляхом порівняння довжини вій у більш ніж двадцяти двох видів ссавців – від їжаків до жирафів.

Вчені пояснюють, що отримані ними результати можуть бути корисними не лише для жіноцтва. Вони знадобляться і при конструюванні марсоходів. Так, в майбутньому на марсоходи планують встановлювати очисні синтетичні вії, що захищатимуть механізм апарату від потрапляння пилу.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.