У Лондоні покинуті станції метро перетворять на будинки, готелі та офіси Автор: lesya · Опубліковано: 29.01.2015 17:59 · Розділ: Події у світі

Цікавий, ефективний та оригінальний спосіб використання покинутих станцій метро придумали в Лондоні – їх планують перетворити на готелі, офіси та житлові приміщення.

Ініціатива належить компанії Transport for London (TfL), що займається управлінням транспортною мережею Лондона. Всього в рамках проекту планують переобладнати близько п’ятдесяти станцій метро лондонської столиці, приміщень автовокзалів та прилеглих до них будівель. З усіх цих сьогодні непотрібних приміщень зроблять розкішні апартаменти, готелі, офісні приміщення, торгові зали та навіть музеї.

Передбачається, що проект принесе компанії чималий дохід. Цими коштами компанія має намір покрити частину власних витрат на постійне удосконалення та ремонт транспортної інфраструктури міста. Крім того, якщо все піде добре, частину прибутку компанія пустить на те, щоб здешевити проїзд, адже останнім часом ціни на громадський транспорт в місті непомірно зросли.

Лондонське метро використовуватимуть ефективно (фото з сайту fotoprom.com)
Лондонське метро використовуватимуть ефективно (фото з сайту fotoprom.com)

За попередніми прогнозами, населення столиці Великобританії до 2030 року виросте до десяти мільйонів осіб. Сьогодні в Лондоні живе трохи менше як вісім з половиною мільйонів мешканців, кажуть експерти.

«Такі прогнози показують, що скоро Лондону знадобляться нові будинки та офісні будівлі, а транспортній мережі - надійні довгострокові інвестиції», - пояснює плани транспортної компанії Грем Крейг, що займає пост директора компанії з питань комерційного розвитку.

Тож уже найближчим часом компанія TfL планує оголосити тендер, в рамках якого будівельні компанії розіграють між собою право взятися за переобладнання та перебудову приміщень і покинутих станцій метро для різних цілей.

Проект обіцяє бути дуже масштабним. Фактично, він стане першим в історії компанії TfL, яка до цього часу за такі потужні ініціативи не бралася. Тим не менше, за останні кілька років лондонська транспортна компанія вже встигла віддати кілька своїх будівель під комерційне використання. Це, власне, й були станції метро, якими не користувалися з часів Другої світової війни.

Зауважимо також, що компанія TfL заручилася підтримкою потужних партнерів, принаймні у своїх попередніх проектах. Так, TfL співпрацювала з інтернет-магазином Amazon, супермаркетами Sainsbury's і Waitrose, які надають своїм покупцям можливість забрати покупки, здійснені в Мережі, зі складів, розташованих прямісінько в метро.

Джерело: http://realty.newsru.com/article/28jan2015/london_metro

Інші новини розділу