Вчені знову підтвердили: від самотності хворіють Автор: lesya · Опубліковано: 28.01.2015 18:55 · Розділ: Медицина

Людина – істота соціальна, і самотність їй аж ніяк не пасує. Про шкоду самотності знову заговорили учені – провівши дослідження, вони з’ясували, що від самотності людина може захворіти.

Відповідне дослідження проводилося канадськими фахівцями. В результаті їхніх спостережень з’ясувалося, що соціальна ізоляція негативно позначається як на фізичному, так і на психічному здоров’ї людини.

Опираючись на отримані результати, вчені кажуть, що людині дуже важливо завести нових друзів та приятелів якомога швидше після переїзду на нове місце.

Дослідження проводилося спеціалістами Університету Конкордія в місті Монреалі. Тривало воно п’ять місяців, і весь цей час вчені проводили спостереження за групою студентів, що приїхали в Монреаль, щоб здобути высшее образование в Канаде. Всього піддослідних назбиралося біля шести десятків.

Від самотності хворіють (фото з сайту infosmi.net)
Від самотності хворіють (фото з сайту infosmi.net)

В рамках дослідження вчені цікавилися не лише психологічними аспектами життя приїжджих, але й проводили спостереження за фізичним здоров’ям цих людей, зокрема за станом серцево-судинної системи.

Протягом всього дослідження вчені стежили за змінами серцевого ритму учасників експерименту. Саме серцевий ритм, пояснюють учені, відображає стан парасимпатичної нервової системи та серцево-судинної системи нашого організму, характеризуючи стан здоров'я людського організму в цілому.

І ось що виявилося: позитивні характеристики серцевого ритму спостерігалися лише у тих студентів, які вже в перші п’ять місяців після свого приїзду в чужу країну змогли налагодити міцні соціальні зв’язки, в той час як у тих студентів, яким не вдалося завести достатньо дружні взаємини на новому місці, показники серцевих ритмів були значно нижчими, що є свідченням зниженої стресостійкості, а отже і схильністю до захворювань, викликаних стресами.

Справді, після приїзду на нове місце людині тяжко зайняти свою нішу в соціумі. Це цілком природне явище, та якщо ізоляція триває занадто довго, фізичне здоров’я людини суттєво погіршується. Збої спостерігаються і в роботі парасимпатичної нервової системи.

Опираючись на отримані результати, дослідники пояснюють, що іммігрантам просто необхідно якнайскоріше встановлювати зв’язки з іншими людьми. І чим швидшою буде інтеграція в місцеве суспільство, тим міцнішим буде здоров’я іммігрантів. Хоча зробити це не так уже й легко, погоджуються дослідники.


Інші новини розділу