Вчені визначили, як можна видаватися розумнішим в особистому спілкуванні і листуванні Автор: lesya · Опубліковано: 28.01.2015 20:42 · Розділ: Суспільство

Нікому з нас не хотілося б виглядати дурнем в очах оточуючих – якщо мова, звісно, не йде про якусь аферу, де амплуа не дуже мізковитої людини тільки може зіграти на руку. І багато хто, бажаючи показатися розумнішим, ніж насправді, вдається до різних методів, спостерегли учені.

Вони провели дослідження, щоб з’ясувати, за допомогою яких засобів можна видаватися розумнішими в розмові та листуванні.

Для цього учасникам опитування дали одне запитання і три варіанти відповіді на нього: Що ви робите, коли розмова заходить про книгу, якої ви не читали: (а) спокійно слухаєте, (б) відходите від теми, (в) намагаєтеся, незважаючи ні на що, хоча б кілька слів сказати про книгу, щоб виглядати розумнішими.

Відповідне опитування проводилося серед британців. Власне, шістдесят два відсотки учасників опитування вибрали третій варіант.

Інша стратегія виглядати розумнішим каже, ніби для того, щоб виглядати розумнішим, слід носити окуляри. Принаймні, згідно з даними опитування, проведеного співробітниками Коледжу оптики, сорок три відсотки британців вважають, що окуляри надають людині більш розумного вигляду.

Ще було з’ясовано, вже в рамках іншого дослідження, що особи з вузькими обличчями, подовгуватими носами і тонкими підборіддями сприймаються оточуючими як люди розумніші, ніж носії інших, грубуватіших рис обличчя. Їм навіть не потрібно носити окуляри, кажуть фахівці. Та найцікавіше те, що у випадку з чоловіками витончені риси фізіономії – вузьке обличчя, довгий ніс, тонке підборіддя – і справді значною мірою корелюють з більш високим рівнем IQ.

Зіставивши ці та інші дані, вчені радять всім тим, хто хоче виглядати розумнішим в розмові, не відкривати широко рота та рухатися в тому ж темпі, що й інші оточуючі. В громадських місцях алкоголь краще не пити, та й взагалі тримати його в руках не варто – людина з пляшкою пива в руках завжди сприйматиметься оточуючими, як не надто розумна.

Якщо ж ви пишете комусь листа, зверніть увагу на шрифт. Не варто використовувати шрифти на кшталт Comic Sans – вони створюють враження тупості автора. Краще для листів та повідомлень вибирати тонкі й прості шрифти з чистими лініями – приміром, Times New Roman, який дослідники назвали шрифтом інтелігентності. При виборі слів краще тяжіти до простіших – як не дивно, розумні та довгі слова погіршують враження від написаного. Інформація, написана простіше, видається читачеві розумнішою.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.