Відмова від брехні покращує здоров'я, з'ясували вчені Автор: lesya · Опубліковано: 28.01.2015 15:10 · Розділ: Психологія

Кажуть, ніби правда – це щось святе. Однак більшість людей все-таки схильні брехати. Іноді брехня може бути грандіозною, іноді майже непомітною… Тим не менше, так якось складається, що брешемо ми часто і практично всі.

Брешемо тоді, коли, зустрівши старого товариша, на запитання «Як справи?» відповідаємо «Добре», коли це далеко не так, чи на питання подруги про те, як вона виглядає, кажемо «Неперевершено», хоча цей епітет далекий від реальності… Ситуацій, коли з наших уст лине дрібна брехня, безліч, про них можна говорити без кінця краю…

Втім, медикам вдалося з’ясувати, що все-таки правду говорити корисно. І не лише для тих, хто її чує, але й для тих, хто говорить. В результаті проведення відповідного дослідження фахівці виявили, що правда чинить неймовірно позитивний ефект на наш організм.

Дослідження проводилося американськими ученими. В результаті дослідники з’ясували, що навіть нетривала, але повна відмова від брехні може суттєво покращити стан нашого здоров’я.

При чому така поведінка не лише впливає на наш психологічний стан, але й вирівнює фізичні показники. Навіть якщо відмовитися від брехні всього лише на десять днів, суттєво підвищується рівень нашого психологічного задоволення життям, і в цілому зміцнюється здоров’я.

Опираючись на отримані результати, психологи з Університету Нотр-Дам радять людям, що страждають від нудьги та пригніченого емоційного стану, занепаду сил і зниження самопочуття, спробувати всім і безперестанку говорити правду – цей спосіб, з високою імовірністю, допоможе.

Правда покращує здоров'я (фото з сайту anna-kulik.ru)
Правда покращує здоров'я (фото з сайту anna-kulik.ru)

В рамках експерименту медики поділили піддослідних на дві групи. Членів першої групи вони попрохали говорити тільки правду, решта ж учасників повинні були поводитися звичним для них чином – хитрувати та лукавити (прибріхувати стосовно причин запізнення на роботу, або не виконувати обіцянок, не справлятися із зобов'язаннями тощо).

Під час експерименту учасники дослідження проходили випробування на детекторі брехні, а також проходили тестування на міцність власного здоров’я.

Експеримент тривав десять днів. Після його завершення лікарі встановили, що в учасників тієї групи, де доводилося говорити тільки правду, психологічне самопочуття суттєво покращилося, а також виросли об'єктивні показники стану здоров'я. У «правдолюбів», кажуть дослідники, навіть стабілізувався артеріальний тиск.

Джерело: http://www.glunews.ru/news/Investigation/effekt_polnogo_otkaza_ot_vranya_udivil_medikov.html#also

Інші новини розділу