Тривалий прийом гормональних контрацептивів може викликати рак мозку Автор: lesya · Опубліковано: 27.01.2015 13:02 · Розділ: Медицина

В спробах уникнути небажаної вагітності жінки часто вдаються до контрацептивів. При чому одними з найпоширеніших і найпопулярніших є оральні контрацептиви, які, однак, можуть становити серйозну загрозу жіночому здоров’ю.

Попри те, що гормональні контрацептивы, чесно кажучи, можуть вирішити чимало жіночих проблем, все ж їхній тривалий прийом є украй небажаний, кажуть дослідники. Справа в тому, що контрацептиви, зокрема гормональні, вдвічі підвищують ризик розвитку раку мозку.

Як з’ясували вчені, винуватцем цього ризику є гормон прогестерон – саме він посилює розмноження ракових клітин в жіночому організмі.

Результати проведеного дослідження дуже невтішні – оральні контрацептиви часто виписували жінкам не тільки для уникнення вагітності. Окрім протизаплідних властивостей, гормональні препарати здатні вирівняти гормональний фон, стабілізувати менструальний цикл, захистити організм жінки від розвитку деяких видів ракових захворювань.

Але, як кажуть учені з Університету Оденсе та Університету Південної Данії, тривалий прийом контрацептивів може зашкодити нашому здоров’ю. Хоча, з іншого боку, реальні наслідки тривалого прийому гормональних препаратів поки що торкнулися небагатьох жінок.

В рамках дослідження фахівці порівнювали дані більш ніж трьох сотень жінок, в яких було діагностовано гліому, з двома тисячами здорових жінок.

В дослідженні взяли участь жінки у віці від п’ятнадцяти до сорока дев’яти років, і ті, хто приймав контрацептиви чи встановлював спіралі, хворіли на п'ятдесят відсотків частіше, ніж решта учасниць дослідження.

Однак якщо жінки приймали контрацептиви протягом більш як п’яти років, ризик розвитку раку зростав до 90%.

Найбільш небезпечними, як з’ясували дослідники, виявилися контрацептиви, виготовлені на основі гормону прогестерону - ризик захворювання зростав утричі.

І що найнебезпечніше: в учасниць дослідження найчастіше діагностували гліабластому - одну з найбільш агресивних типів раку.

Все це відбувається тому, що прогестерон підсилює розмноження ракових клітин. І це було доведено шляхом лабораторних випробувань. Крім того, цей гормон збільшує концентрацію гормонів росту в організмі, що теж стимулює клітинний ріст.

Та це зовсім не означає, що жінкам необхідно відмовлятися від контрацептивів, адже часто тільки вони й захищають жінок від розвитку ракових захворювань гінекологічного ухилу. Просто слід з обережністю вибирати контрацептиви, чергуючи їх з іншими засобами контрацепції та час від часу змінюючи діючу речовину.


Інші новини розділу