В Ірані збудували соляний ресторан Автор: lesya · Опубліковано: 27.01.2015 12:51 · Розділ: Цікаві факти

[image file='сслл.jpg' title='' position='left']Розкішний і оригінальний палац з’явився недавно в Ірані: тут збудували ресторан із солі. Унікальна споруда – творіння рук архітекторів компанії Emtiaz Designing Group. Екологічно чистий отримав назву Salt Restaurant, а розташований він в Ширазі – місті на півдні Ірану.

Всі елементи будівлі та інтер’єру вкриті соляним покриттям. Як кажуть експерти, це покриття не лише додає ресторану оригінальності, але й допомагає очистити забруднене повітря міста.

Сіллю тут вкрите все: і стіни, і столи, і навіть сходи будівлі. Не обійшли творці увагою і предмети інтер’єру.

У даному контексті відзначимо, що Шираз славиться своїми природними соляними печерами, а недалеко від міста розташовується знамените солоне озеро Мархай.

Власне, наявність соляних печер і надихнула архітекторів на створення дизайну ресторану, який став своєрідним відображенням ознак природних соляних пластів.

При цьому всі архітектурні та структурні елементи ресторану збудовано із солі, видобутої з соляних печер, розташованих неподалік. Сіль змішали натуральною камеддю, що додало конструкції необхідної міцності та твердості.

Архітектори пояснили, що вибрали сіль в якості будівельного матеріалу не тільки тому, що сіль є ніби символом міста. Справа в тому, що сіль є природним дезинфікуючим засобом, а ті іони, які вона випускає, здатні очищати та фільтрувати навколишнє повітря.

Переважна більшість елементів ресторану виготовлено із суміші солі та природнього каменю. Однак для надання окремим елементам химерних форм було вирішено використовувати додаткові елементи – приміром, перероблені бляшані банки з-під напоїв. З них, власне, виготовляли цікаві спинки для стільців, а також сходинки для сходів, що з’єднують поверхи будівлі ресторану.

До речі, ось уже багато років думки вчених з приводу користі чи шкоди від вживання солі в їжу, тривають. Більшість вчених сходиться на думці, що сіль таки шкідливо позначається на нашому організмі, якщо, звісно, вживати цей елемент у їжу. А ось у випадку з зовнішнім використанням сіль може стати прекрасними ліками.

Приміром, вона незамінна при респіраторних захворюваннях, а ще чудово нейтралізує токсичні речовини. Допомагає вона і хворим на астму.

А що стосується новоствореного ресторану, то він є яскравим прикладом сучасної будівлі, що відповідає екологічним нормам і максимально вписується в навколишнє середовище.

Джерело: http://newbud.ua/architecture-and-design/v-irane-postroili-restoran-iz-soli

Інші новини розділу