На Тайвані батьків штрафуватимуть, якщо їхні діти проводитимуть за мобільним більше 30 хв Автор: lesya · Опубліковано: 27.01.2015 09:49 · Розділ: Суспільство

У кожній країні діють свої закони, і часом те, що видається іноземцям цілком зрозумілим і звичним, нам видається варварством і безглуздістю. І навпаки.

Говорити про закони, що панують у США, ми не будемо. Сьогодні ми поговоримо про Китай, а точніше, про його острівну частину – Тайвань. Тут вже зовсім скоро планують ввести штрафи для батьків, чиї діти користуються мобільним пристроєм довше, ніж тридцять хвилин.

Стурбовані надмірним захопленням підлітків мобільними телефонами, урядовці Китаю готують законопроект, який дозволить штрафувати батьків за те, що їхні діти надто багато часу приділяють мобільним телефонам. При чому сума штрафу досить велика – від трьох сотень доларів за одне правопорушення до півтора тисяч зелених.

Залежність дітей від мобільних пристроїв зростає
Залежність дітей від мобільних пристроїв зростає

Скільки ж всього часу підліткам дозволятиметься проводити за телефоном, не повідомляється. Однак експерти кажуть, що обмеження будуть досить серйозними: по-перше, уряд хоче домогтися того, щоб дітям до двох років взагалі було заборонено користуватися мобільною технікою, а тайванцям, які не досягли повнолітнього віку, буде дозволено проводити за екраном не більше тридцяти хвилин за один захід.

Всі ці заходи, пояснюють експерти, в першу чергу спрямовані на боротьбу з мобільними іграми.

Деякі обмеження вже отримали законодавчі схвалення. І це викликало неабияке обурення місцевих громадян. Так, мешканцям Тайваню зовсім не подобається те, що за її дітьми хтось стежитиме.

Місцевий телеканал взяв інтерв’ю у громадян, поцікавившись, як в цілому вони ставляться до законодавчих обмежень.

Одна жінка обурливо пояснила, що новоприйняті правила порушують її право на недоторканість приватного життя, і цей закон є в принципі неправильним, якщо взяти до уваги сучасні реалії.

Інший респондент також заявив, що навіть уявлення не має, як саме держава контролюватиме дітей та дізнаватиметься, скільки ж часу вони проводять за мобільними пристроями.

Що ж, ситуація з залежністю від комп’ютерних ігор в світі з кожним днем загострюється, а Китай входить до переліку тих країн, де у процентному співвідношенні вона є однією з найвищих.

Однак і повністю відмовлятися від комп’ютерних ігор, навіть жорстких, вчені не радять: виявляється, вони можуть бути вельми корисними. І навіть, на противагу очікуванням, пробудити у гравця моральні почуття.

Справа в тому, що погані вчинки, скоєні у відеоіграх, роблять людей в реальному житті більш чуйними до моральних заборон, які вони порушують в ігровому світі. Аморальна поведінка в грі викликає почуття провини, і воно змушує замислюватися над порушенням моральних заборон.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.