Чи потрібні сонцезахисні окуляри дітям? Автор: Lesly · Опубліковано: 18.08.2009 12:15 · Розділ: Краса і здоров'я

За результатами опитування, проведеного Інститутом оптики, серед 2 000 респондентів, було виявлено, що близько третини батьків у Великобританії не купують дітям сонцезахисних окулярів. З тих, хто купують, більше половини віддають перевагу вартості продукту перед якістю, і тільки четвертина опитаних вважає за краще купувати продукцію торгової марки, яка заслуговує довіри.

На думку вчених, дітям, навіть в більшій мірі ніж дорослим, необхідно захищати очі при перебування на сонці. Для цих цілей вони рекомендують обирати темні окуляри з маркою якості CE (ознака відповідності міжнародним стандартам якості).

Особливо це стосується людей зі світлими очима, які більш схильні зазнавати шкоди від впливу сонячних променів, а блакитнооким слід постійно носити солнцезащитные очки, радять експерти. УФ промені здатні пошкоджувати сітківку та кришталик ока, а також призводити до інших негативних наслідків. А тривала дія сонячних променів сприяє розвитку катаракти та вікової макулярної дегенерації.

Носіння дешевих окулярів без захисту від ультрафіолетових променів може бути навіть більш небезпечним, оскільки це збільшує кількість шкідливих променів, що потрапляють в око, і, відповідно, зростає ризик розвитку захворювання.

Доктор Сюзан Блейкні (Dr Susan Blakeney), оптик-консультант з Інституту оптики розповідає: "Я вражена тим, що так багато батьків не турбуються про те, щоб на сонці очі їхніх дітей були захищені, разом з тим більшість людей обирають дешеві окуляри для своєї малечі. Сонцезахисні окуляри не обов’язково повинні бути дорогими, але важливо, щоб мали знак CE."

Зовсім маленьким дітям вона радить вдягати крисаті сонцезахисні капелюшки, які забезпечують не менш надійним захист. Немовлят взагалі не рекомендується виносити на яскраве сонце.

Джерело: news.bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.