Вчені запропонували садити марсоходи на батут Автор: lesya · Опубліковано: 26.01.2015 15:45 · Розділ: Наука

В нашій уяві слово «батут» викликає цілу купу позитивних емоцій та вражень. Це ж скільки радості та веселощів, яскравих барв і відривних відчуттів! Недарма стрибки на батуті приносять задоволення не лише дітям, але й дорослим, а дехто навіть вирішує все своє життя присвятити батутам, обираючи стрибки на батуті в якості спорту.

Так, спортивні стрибки на батуті входять до переліку олімпійських ігор, тож ця, здавалося б, пасивна розвага дозволяє непогано поправити наше здоров’я, привівши організм у тонус. А ще дарує цілу купу позитивних і радісних емоцій.

Спершу батути здобули популярність серед циркачів та акробатів, а потім стали розповсюджуватися й в інші сфери. Сьогодні ж розмаїття батутів настільки широке, що їх можна встановлювати навіть удома. Можна батут купить в Киеве, можна в будь-якому іншому місті – вам доставлять його просто додому, і, якщо дозволяє площа квартири, ви з легкістю обладнаєте справжній куточок розваг,нічим не гірший, ніж у парках та розважальних центрах.

Марсходи хочуть садити на батути (фото з сайту 365news.biz)
Марсходи хочуть садити на батути (фото з сайту 365news.biz)

Однак батути використовуються не тільки для розваг. Недавно науковці та співробітники космічного агентства НАСА вирішили садити марсоходи на батут. Американські та азіатські вчені у співпраці з колегами з Європи на даний час активно працюють над розробкою нових способів доставки космічних кораблів на Марс.

Згідно з останньою пропозицією, науковці серйозно замислюються над тим, щоб приземляти кораблі на Червону планету за допомогою спеціальних батутів, які автоматично розкриватимуться, як тільки апарат прибуде на призначене місце.

Зараз вчені проводять розробки необхідного матеріалу. Як вважають вони, скоріше за все тканину для батута виготовлятимуть з вуглепластику. Цей матеріал матиме цілу низку позитивних характеристик – це і легкість, і міцність, і стійкість до різного роду навантажень.

Зрештою, як кажуть учені, цей варіант має цілу низку інших переваг. Щоб загальмувати корабель перед тим, як він висадиться на Марс, в гальмівній системі необхідно використовувати пальне. Кількість цього пального обмежена, оскільки допустиму масу ракети-носія не можна перевищувати ні в якому разі.

Якщо ж використовувати батути, то можна буде відмовитися від системи гальмування двигуном, а це означає, що вдасться вирішити одразу дві проблеми – і проблему перевищення маси ракети, і проблему безпечного приземлення.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.