У Франції дитячі комікси звинуватили в расизмі Автор: lesya · Опубліковано: 26.01.2015 14:04 · Розділ: Культура

Так уже склалося, що людство схильне до крайнощів. То вони знущаються над іншими расами, не вважаючи їхніх представників людьми, то з головою занурюються в боротьбу за рівність рас, часто переступаючи всі дозволені межі та вбачаючи расизм в усьому, що їх оточує.

У Франції, для прикладу, під роздачу потрапили дитячі книги. Так-так, представники антирасистської асоціації країни звинуватили найвідоміший дитячий ілюстрований роман Європи у "токсичному расизмі".

Активісти організації зізнаються, що якщо б від них залежало, вони б узагалі вилучили дитячі книги з продажу. Слава богу, дитячі книги в Києві їх не зацікавили, і наші малюки зможуть натішитися цікавими книжечками, що з якихось причин люди з сумнівною адекватністю повважали шкідливими.

Оскільки активісти організації права вилучати книги з продажу не мають, вони обмежилися тим, що наклеїли на видання наклейку із застережливим написом: «Токсичний продукт. Може зашкодити вашому ментальному здоров'ю».

Найбільше незадоволення антирасистів викликала досить безневинна дитяча книга, що оповідає про пригоди журналіста і його пса Крейду в колишній бельгійській колонії Конго.

«Це один із найбільш знаменитих альбомів - продано більше десяти мільйонів екземплярів. І ми вважаємо його особливо расистським», - пояснює Луї-Жорж Тан, що очолює раду асамблеї чорних асоціацій Франції.

Особливо активістів розлютило те, що у Великобританії видавці деякі фрази та ілюстрації з книги вилучили, вирішивши, що вони надто расистські, а ось у Франції та Бельгії цього не зробили.

Головний герой книги розповідає маленьким мешканцям країни, що їхня батьківщина - це Бельгія. Через це, власне, все й почалося, при чому звинувачення, що посипалися на адресу видавців та автора, далеко не нові, адже ще в шістдесятих роках минулого століття автора книги - Ерже – звинуватили за такі-ось колоніальні штучки.

Однак у Бельгії книгу не вважають «токсичною». І хоча кілька років тому вихідці із Конго вимагали через суд заборонити книгу, звинувачуючи її в тому, що у мешканців Конго занадто великі губи та що розмовляють вони неправильно, однак ніхто серйозно ці заявки не сприйняв.

Інші ж вважають протести антирасистів безглуздими: книга ж бо написана в середині минулого століття! В той дрімучий час, коли жінки тільки-но отримали право голосу. Ясна річ, тоді й підхід до всього був іншим, кажуть вони.

Один з продавців у магазині коміксів вважає, що книга, яка розлютила антирасистів, це не просто книга, це історія і свідчення епохи, яке ще й чудово продається. А кліше завжди залишаться, і не тільки в стосунку до чорношкірих.

Він говорить, що нічого з книги видаляти не треба. Просто читати її слід обережно. Більше того, якщо читач непідготовлений, йому взагалі важко буде знайти у книзі вияви расизму.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?