П'ятачка, Свинку Пеппе та свинину заборонили в Оксфорді Автор: lesya · Опубліковано: 24.01.2015 17:27 · Розділ: Суспільство

Цими днями гарячі суспільні обговорення викликало рішення керівництва одного з провідних британських видавництв Oxford University Press – воно заборонило видавати книги, у яких би згадувалися свині чи продукти зі свинини – з метою політкоректності.

Як кажуть експерти, керівництво видання, очевидно, вирішило застрахувати себе від звинувачень, що могли б посипатися з уст мусульманства та іудеїв – вони дуже вже ревно ставляться до своїх релігійних почуттів.

Те, що oxford книги виходитимуть без П’ятачка та Свинки Пеппе, викликало неабияке обурення громадян. І, звісно ж, гарячі дискусії.

Особливо гострими ці дискусії виявилися на тлі недавніх терактів, що відбулися у Парижі. Власне, низка терористичних актів стала результатом публікації малюнків, які деякі мусульмани прийняли за образу.

П'ятачок опинився під забороною
П'ятачок опинився під забороною

Про те, що Оксфордське видавництво не хоче загострюватися на проблемі, громадськість дізналася від телеведучого BBС Джима Наугті. А той, у свою чергу, отримав інформацію від своєї дружини.

Остання - письменниця Елеанор Апдейл – якраз проводила переговори з представниками видавництва на рахунок подальшої співпраці. Зокрема, письменниця мала намір видати серію освітніх книг для дітей.

Але недавно Елеанор отримала листа, у якому представники Oxford University Press порекомендували їй не згадувати в книгах все те, що «може бути прийняте, як свинина».

Таке рішення, вважає громадськість, є надмірним. Приміром, представники єврейської громади пояснюють, що публікація згадок про свинину чи навіть фотографій свиней не ображатиме почуття іудеїв. Вони пояснюють, що їхні закони забороняють лише вживати свинину в їжу, але ця заборона зовсім не стосується слів, що вживаються на її позначення.

Разом з тим представники мусульманської релігійної общини від коментарів поки що утрималися. Тим не менше, один з урядовців Халід Махмуд, мусульманин, назвав таке рішення повним маразмом.

Однак представники видавництва дотримуються іншої думки. За словами прес-секретаря OUP, значна частина навчальних матеріалів, що публікуються видавництвом на території Великобританії, йде на продаж в більш ніж сто п’ятдесят країн світу. Тому видання повинне враховувати культурні відмінності та особливості традицій і вірувань кожного народу. Згідно з правилами, встановленими в редакції, видавництво повинне працювати над тим, щоб вироблений ними продукт доносився до максимально широкої аудиторії в максимально короткі терміни.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.