Вища освіта в Німеччині стала безкоштовною, але зі студентів все одно стягують семестровий внесок Автор: lesya · Опубліковано: 24.01.2015 14:30 · Розділ: Освіта

Думаючи про майбутнє, українська молодь мріє про навчання за кордоном. Справді, міжнародний диплом відкриває непогані перспективи у майбутньому, і українські абітурієнти це добре розуміють. Правда, далеко не у всіх батьки олігархи, тому й переважній більшості майбутніх абітурієнтів про навчання в престижному міжнародному вузі і мріяти не доводиться.

Для останніх є гарна новина – у Німеччині в минулому році відмінили плату за вищу світу. Так, у цій країні здобуття вищої освіти (першої) стало безкоштовним, при чому як для громадян країни, так і для іноземних підданих. Втім, студентам все одно доведеться платити – в університетах, як і раніше, зі студентів вимагають оплатити кожен семестр.

Фактично, якщо студент має намір продовжувати учебу в Германии, він повинен вчасно оплатити чек. Зробити це слід до початку наступного семестру. Якщо ви запізнилися – будь ласка, сплачуйте штраф, запізнилися на два тижні – вам загрожує автоматичне виключення.

Щоправда, суми, які слід сплачувати щосеместра – доступні практично кожному. Плата за семестр навчання у ВУЗі Німеччині, в залежності від навчального закладу, коливається в межах від п’ятдесяти до трьохсот євро.

Деякі університети об’єднуються, встановлюючи єдиний розмір плати на всі вищі навчальні заклади міста. Так, у Мюнхені, для прикладу, в якому закладі ви б не навчалися, за семестр навчання доведеться заплатити сто одинадцять євро.

Цей семестровий внесок отримав назву Semesterbeitrag. Фактично, він є обов’язковою умовою для початку чи продовження навчання у вузах Німеччини. Лише після того, як студент заплатить визначену суму, він отримає на руки студентський квиток, проїзний та інші необхідні документи.

Як кажуть в адміністрації закладів, всі ці гроші йдуть на оплату проїзних квитків для студентів на всі види транспорту; частина коштів йде на оплату діяльності студентської столової, а також на оплату діяльності різних приуніверситетських студентських організацій.

Втім, проїзд далеко не завжди входить у суму. В залежності від закладу, в оплату Semesterbeitrag входитиме різний пакет послуг.

У різних навчальних закладах розмір семестрового внеску різний. При чому він не враховує ні віку студентів, ні їхнього фінансового становища, хоча в деяких закладах і робиться різниця між першокурсниками та старшокурсниками. У вищій школі Штральзунда за семестр навчання цього року доведеться заплатити п’ятдесят п’ять євро, тоді як у Гамбурзькому та Байротському університетах семестровий внесок складає суму у вісімдесят вісім євро.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.