Вчені створили вакцину, яка захистить від грипу на 20 років Автор: lesya · Опубліковано: 22.01.2015 13:56 · Розділ: Медицина

На нашій планеті тяжко знайти людину, яка б не хворіла грипом. Це, здавалося б, таке поширене та не надто страшне захворювання насправді є досить небезпечним. І страшний грип не так своїм перебігом, як ускладненнями, що часто стають наслідками несвоєчасного чи неправильного лікування грипу.

Втім, частенько тяжкі форми грипу закінчуються летальним результатом. А згадаймо свинячий та пташиний грип, що кількома роками раніше сіяв паніку по всьому світу.

І найгіршим є те, що вакцини від грипу не існує. Тобто вона є, але ті препарати, що використовуються медиками сьогодні, далекі від ідеалу. І відбувається це тому, що форми грипу постійно мутують і змінюються, тому донедавна створити якийсь унікальний препарат, який би захищав людину від грипу, вченим не вдавалося.

Та, схоже, скоро ситуація зміниться: американські дослідники заявили, що створили вакцину, яка зможе захистити нас від грипу на цілих двадцять років. За словами американських фахівців, їм таки вдалося отримати унікальний препарат.

Створенням універсальної протигрипозної вакцини займалася група американських вчених, яку очолював доцент Метью Міллер з університету Вандербільта, штат Теннесі. Вченим вдалося розробити вакцину, одна доза якої захистить наш організм від грипу на цілих двадцять років.

Автори дослідження переконують, що всього лише одного щеплення вистачить для того, щоб ми більше не заражалися ні відомими на сьогоднішній день науці штамами вірусу, ані їхніми мутаціями.

Скористатися вакциною поки що не вийде, адже на даний час препарат перебуває на заключній стадії практичних випробувань. У випадку, якщо ці завершальні випробування покажуть позитивний результат, вакцину запустять у масове виробництво, тож скористатися нею зможе кожен бажаючий. Уявіть собі, яке розчарування наздожене виробників ліків, які вже сколотили цілі маєтки на довірливих людях, що не люблять хворіти…

Забудьмо про пілюлі! З новою вакциною грип зникне з лиця Землі
Забудьмо про пілюлі! З новою вакциною грип зникне з лиця Землі


Дослідники, що займалися створенням апарату, реально оцінюють вагу свого винаходу. Вони кажуть, що їхнє відкриття можна порівняти зі «Святим Граалем» - чашею, з якої, за біблійними легендами, пив Ісус Христос під час Тайної вечері, та в яку, за окремими даними, було зібрано кров Христа після його розп’яття.

Чаша, ясна річ, дуже цінна та унікальна, тому й вислів «Святий Грааль» часто вживають у переносному сенсі.

Джерело: http://www.topnews.ru/news_id_74641.html

Інші новини розділу