Психологи назвали ідеальний вік для вступу в шлюб Автор: lesya · Опубліковано: 20.01.2015 16:44 · Розділ: Психологія

Недавно психологи провели дослідження, в ході якого вирахували ідеальний вік для вступу в шлюб.

Як відомо, в різні часи виходити заміж та одружуватися прийнято було в різному віці. Кілька століть тому чим молодшою була дівчина, тим перспективнішою нареченою вона вважалася. З розвитком фемінізму та емансипації жінки почали віддавати перевагу побудові кар’єри, і, відповідно, значно пізніше почали виходити заміж, вирішуючи вступати в шлюб вже далеко після тридцяти.

Чоловіків такі обмеження торкнулися значно менше.

Втім, як твердять психологи, у такій справі, як шлюб, варто дотримуватися золотої середини. Адже надто раннє одруження, як і занадто зрілий вік, не дуже гарно позначаться на міцності шлюбу.

Провівши дослідження, вчені з’ясували, що найбільш тривалий шлюб складається тоді, коли сім'ю створюють люди, що досягли віку в двадцять п’ять-тридцять років.

Однак і тут, ясна річ, є винятки, адже кожна людина – індивідуальна, тому й рішення про вступ в шлюб має бути індивідуальним. Допомогти розібратися з власними потребами та правильно розставити пріоритети може Вища школа психології на http://hsp.kiev.ua.

Однак для більшості та в якості загального орієнтиру психологи створили шкалу «вдалого віку для сімейних відносин».

За цією шкалою прогноз тривалості шлюбу є найбільш сприятливим, коли сім'ю створюють люди у віці двадцяти п’яти-тридцяти років. Це відбувається тому, що до моменту досягнення цього віку вони вже встигли пожити самостійно, навчилися вирішувати свої проблеми та не перекладати відповідальність за свої вчинки на партнера.

Натомість люди, які до моменту вступу в шлюб жили з батьками, не мають досвіду самостійного життя. І сімейні стосунки для них стають замінником тих, що панували у батьківській сім’ї.

Такі люди ще не усвідомлюють себе незалежними особистостями. Вони ще не навчилися нести відповідальність за свої вчинки, перекладаючи її на партнера. Та й взагалі від своєї половинки вони вимагають надто багато, адже до цього увесь час за все перекладали відповідальність на своїх батьків.

Натомість доросліші люди мають сформоване відчуття упевненості у власних вчинках, вони готові самостійно нести відповідальність за власні дії, пояснюють психологи.

Чому ж не варто затягувати зі шлюбом, вчені вирішили не пояснювати. І це логічно: якщо шлюб має бути щасливим, то навіщо відбирати час у самих себе?..


Інші новини розділу